monitor

Będąc grafikiem komputerowym profesjonalnym, bądź półprofesjonalny, najlepiej jest zaopatrzyć się w dobry sprzęt. Jeżeli mowa o tym zawodzie, nie wystarczy nam zwykły monitor od komputera który laptopa. Komputer wraz z monitorem, które stoją u Ciebie w domu już kilkanaście lat i pamiętają czasy przesiadywania przed ulubionymi grami, nie będzie dobrym rozwiązaniem dla grafika komputerowego. W tym artykule poznasz modele, z którymi powinieneś się zapoznać w przypadku pracy jako grafik komputerowy.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/monitor-dla-grafika-polecane-modele/

Co jest istotne w monitorze dla grafika komputerowego?

Dla niego istotne jest przede wszystkim to, że tworząc potrzebna jest mu duża powierzchnia obrazu. Standardowe Full HD może być to za mało. Warto jest zaopatrzyć się w rozdzielczości QHD lub nawet rozdzielczość 4K. Ważna jest także odpowiednia matryca. Bardzo ważne jest również to, aby monitor oferował nam szybką możliwość ustawienia wyświetlania obrazu. Idealna będzie tutaj swobodna regulacja pomiędzy temperaturą, barwą, jasnością oraz kontrastem. Do tego musimy uwzględnić również monitory typu PIVOT, które posiadają podczas pracy przy DTP oraz funkcję typu Flicker-free, która dba o nasz wzrok.

Na jakie modele zwrócić uwagę?

Wydatek na monitor dla grafika będzie zaczynał się w granicach zaczynających od 1000 zł, a w końcowych widełkach może on wynieść nawet ponad 4000 zł. Poniżej znajduje się lista modeli monitorów dla przyszłych grafików. Nie są one bardzo drogie, a z pewnością spełnią oczekiwania wobec użytkowników. Należą do nich:

HP EliteDisplay E243i

Kupimy go za kwotę mniejszą nić 1000 zł. Jest on świetnym rozwiązaniem dla dopiero co raczkującego grafika komputerowego. Szereg możliwości kalibracji obrazu oraz dowolnego ustawienia kąta wyświetlania, 24 cale z matrycą IPS. Monitor jest wyposażony również w powłokę antyrefleksyjną i odtwarza obraz w rozdzielczością FullHD.

BenQ PD2700Q

BenQ PD2700 to monitor za kwotę około 1500 zł. Wówczas powierzchnia oraz rozdzielczość w są w wysokim stanie (1440p), 100% pokrycie obrazu paletą sRGB, tryby CAD/CAM oraz inne funkcje. Monitor ten pozwala na wiele.

LG 32UD89

Poprzeczka cenowa się zwiększa. LG 32UD89, jest to monitor, którego kwota to 3500 zł otrzymać możesz 32 cale w rozdzielczości 4K. Matryca IPS, szerokie kąty widzenia, świetne odwzorowanie barw oraz możliwość kalibracji osobno nasycenia czerwieni, żółci, szafirowego, amarantowego i niebieskiego. Wszystkie te elementy składają się oczywiście na wyższą cenę jadnak czasami warto na coś wydać. 

Dell U3219Q

Za mniej niż 4000 zł możemy skupić się na sprzęcie dla prawdziwych profesjonalistów. 4K, 31,5 cala będzie to obsługa wyświetlania HDR. Będzie on przydatny w przypadku tworzeniu animacji, które zamierzają wykorzystać tę technologię przy renderingu. Dodatkowym bajerem jest obrotowy ekran. Pozwala on na szerokie kąty widzenia, które sprawiają, że oglądanie czegokolwiek na tym monitorze jest cudowne. Będzie to idealne narzędzie dla grafika komputerowego.

Zobacz też: http://www.4samples.pl/zakladanie-pracowni-projektowej-wszystkie-niezbedne-informacje/

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ