Jak założyć bloga firmowego i czy warto go prowadzić?

Internet pozwala na korzystanie z wielu narzędzi podczas budowania danej marki i tworzenia wizerunku firmy. Poza profilami na portalach społecznościowych warto również rozważyć założenie firmowego bloga. Jest to sposób na reklamę, ale także na to, aby zdobyć nowych klientów. Można również w ten sposób zarobić na reklamowaniu innych stron internetowych czy sklepów.

Dlaczego warto?

Prowadzenie bloga firmowego polega na dodawaniu wpisów, zdjęć oraz informacji o posiadanych produktach. Można również umieszczać tam ankiety aby badać potrzeby, uwagi oraz stan satysfakcji klientów. Dobrym rozwiązaniem jest również umieszczenie panelu umożliwiającego zapisanie się do bazy mailingowej. Jest to sposób na poszerzanie listy potencjalnych klientów.

Od czego zacząć?

Najważniejszy jest pomysł. Czy dany blog będzie zawierał tylko promocje, informacje o nowych produktach? Warto rozważyć prowadzenie konkursów, czy wpisów dotyczących testowania konkretnych produktów. To idealna metoda na kontakt z klientami. Spośród czytelników można raz na jakiś czas wybrać osoby, które otrzymają produkty bezpłatnie, a następnie prześlą swoje recenzje do opublikowania na blogu. Można również prowadzić poradnik tego, jak można wykorzystać produkty zakupione w danym sklepie internetowym. Jeśli jest to na przykład sklep z ubraniami to mogą być to ciekawe stylizacje. Sposobów na tworzenie wpisów na bloga jest bardzo dużo. Istotne jest dokładne rozważenie taktyki blogowania.

Wygląd

Niezwykle istotny jest wygląd bloga. Powinien być przejrzysty, estetyczny i zachęcający do oglądania oraz czytania. Dlatego też nadmiar kolorów jest zbędny. Coraz popularniejsza jest stylowa prostota, która przyciąga czytelnością. Warto urozmaicać wpisy zdjęciami, ponieważ niosą one ze sobą dużą wartość merytoryczną.

Jak założyć bloga?

Jest wiele witryn, które oferują darmowe prowadzenie bloga. Między innymi jest to Blogspot, czy WordPress. Ten drugi jest najpopularniejszym wyborem, ponieważ udostępnia wiele darmowych szablonów, widżetów oraz wtyczek, jednak trzeba najpierw zapoznać się z jego obsługą

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ