Rozpoczynasz przygodę z programowaniem? Sprawdź jak otrzymać dofinansowanie do kursu

Programistą może zostać każdy. Wystarczą chęci, zapał do pracy oraz duże pokłady wolnego czasu, który można poświęcić na zapoznanie się z językami programowania i tworzenie własnych projektów. Nauka programowania to także sztuka odnajdywania rozwiązań na ukryte w kodzie błędy, których obecność staje się problemem w finalnej wersji programu. Dlatego niezwykle ważne jest, by programowanie zacząć od kursu IT. Dzięki niemu nauczymy się przydatnych, podstawowych praktyk, które kodowanie wzniosą na zupełnie inny poziom.

Początki programowania są proste

Na starcie naszej przygody warto odpowiedzieć na pytanie: jakie są możliwości dofinansowania do kursu programowania? Naukę kodowania możemy zacząć na wiele sposobów. Bez wątpienia jednym z najlepszym z nich jest dołączenie do akademii programowania. Dofinansowanie do kursu IT jest pomocne w przypadku, kiedy chcemy zacząć już, a nie pozwalają nam na to nasze obecne fundusze. Dzięki dodatkowemu zastrzykowi gotówki i części wkładu własnego drzwi do programistycznego środowiska stoją już praktycznie otworem. Takie nazwy jak Swift, Scala, Python czy PHP przestaną być dla nas zagadką, a różnice pomiędzy C, C# a C++ będą widoczne jak na dłoni. Sami zdecydujemy, w którym z tych języków czujemy się dobrze i w którym chcemy rozwijać nasze umiejętności. Także od nas zależeć będzie skala projektów oraz ich złożoność. 

Dofinansowanie na wiele sposobów

Uzyskanie dofinansowania do kursu kodowania jest bardzo proste i dostępne dla każdego. Pierwszym ze sposobów jest skorzystanie z oferty pracy po ukończonej szkole programowania, dzięki czemu nie tylko wkroczymy w zawodowe środowisko, ale także odzyskamy co najmniej kilkanaście procent wpłaconej kwoty. Drugim wariantem jest skorzystanie z nieoprocentowanej pożyczki oferowanej przez Ministerstwo Rozwoju i dającą szansę na oszczędność nawet 25% całościowej ceny kursu. Trzecia droga uzyskania dofinansowania do kursu programowania opiera się o projekt OPEN (Ogólnopolski Program Edukacji Narodowej). Mogą do niego przystąpić wszyscy, którzy ukończyli 18. rok życia i mieszkają na terenie Polski. Projekt OPEN pozwala na umorzenie od kilkunastu do kilkudziesięciu procent kwoty pożyczki. Niezbędnym warunkiem uzyskania dofinansowania do kursu IT jest jego ukończenie z pozytywnym wynikiem. Jeśli chcesz zacząć już dziś, sprawdź kurs programowania w Krakowie, będący jednym z wielu możliwości rozpoczęcia programistycznej przygody.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ