Zarządzanie sprzedażą miejsc noclegowych - Channel Manager

Sprzedaż miejsc noclegowych w różnych serwisach internetowych to dzisiaj codzienność. Coraz więcej hoteli, pensjonatów i hosteli przyłącza się do najbardziej znanych i popularnych portali noclegowych. Dość ciekawym narzędziem jest zatem Channel Manager czyli specjalny system skierowany właśnie do obiektów noclegowych. Na czym polega jego działanie i czy przynosi to jakieś korzyści? O tym poniżej.

Zasady działania Channel Manager

Narzędzie Channel Manager jest nowoczesnym rozwiązaniem skierowanym tak naprawdę nie tylko do najlepszych hoteli, ale do każdego obiektu oferującego noclegi. Głównym celem tego rozwiązania jest ułatwienie zarządzania ofertą i współpracy z różnego rodzaju portalami. Otóż sprzedaż miejsc noclegowych w Internecie, a dokładniej oferowanie ich na stronach znanych każdemu internaucie i turyście pozwala znacznie zwiększyć zainteresowanie danym obiektem. Internet jest przecież najszybszą drogą dotarcia do potencjalnego klienta. Stąd też coraz większa liczba hoteli czy hosteli decyduje się na podjęcie współpracy nie z jednym, ale z kilkoma lub nawet kilkunastoma portalami noclegowymi. Może to być zadanie ciężkie do ogarnięcia, gdyż należałoby na każdej stronie zarządzać cenami, dostępnością pokoi czy też udogodnień osobno. I tutaj właśnie pojawia się wielkie ułatwienie w postaci Channel Managera. Wszystkie informacje są integrowane przez specjalny system, dlatego też zmiany cen, wprowadzanie nowych zasad czy też uaktualnianie dostępności oferty dokonują się automatycznie. Co więcej zarządzanie całą ofertą sprzedażową na nawet kilkunastu portalach odbywa się jednocześnie z poziomu jednego programu.

Channel Manager – korzyści i zalety

Dzięki Channel Managerowi zarządzanie obiektem noclegowym jest niezwykle proste i przyjemne. Z pewnością obsługa jednego programu, który odpowiada za zarządzanie kilkoma stronami jednocześnie jest o wiele bardziej komfortowe niż, gdyby zaszła potrzeba robienia tego osobno. Co ciekawe dostępne są także dodatkowe opcje, które pozwalają między innymi monitorować i porównywać ceny oferowane przez konkurencję czy też wiele innych. Do największych zalet jakie posiada narzędzie tego typu jakim jest na przykład Channel Manager IdoSell Booking należą przede wszystkim:

• oszczędność czasu
• zwiększona sprzedaż
• jasne zasady działania
• prosta obsługa
• pełne bezpieczeństwo
• komfort i wygoda

Korzystając z tego narzędzia można zapewnić własnemu obiektowi lepsze prosperowanie, a pracownikom wygodę i komfort na najwyższym poziomie. Zarządzanie sprzedażą noclegów w sieci jeszcze nigdy nie było tak proste!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ