Budowanie wizerunku marki

Po zbudowaniu tożsamości marki zaczynamy pracować nam jej wizerunkiem. Wiele firm pozostaje przy tożsamości i czasem może się wydawać, że to wystarczy. Takie myślenie może prowadzić do zderzenie ze ścianą rzeczywistości. Wizerunek trzeba zbudować dokładnie tak samo jak tożsamość.

Postrzeganie marki

Postrzeganie marki składa się na kilka czynników. Po pierwsze jest to poziom znajomości danej marki. Najlepiej jeśli potencjalni klienci będą nas kojarzyć już po zauważeniu loga czy usłyszeniu nazwy firmy. Po drugie jakie emocje wywołuje nasza marka. Czy jest to pozytywne, negatywne czy całkowicie obojętne nastawienie. Następny czynnik to nasze położenie w hierarchii innych firm. Jesteśmy w czołówce a może plasujemy się gdzieś pośrodku? Zachowanie firmy w stosunku do klienta zawsze będą zapamiętywane. A to czy mamy stałych odbiorców będzie miało swoje skutki.

Jak budować?

Na pewno czasem widzieliście nie raz dane kontaktowe jakiejś firmy w internecie, po których ślad się urywa. W dzisiejszych czasach klient potrzebuje informacji o marce. Czym się zajmuje, jaki ma cel. Jeśli będziemy wrzucać tylko nasze dane do kontaktu do nie zachęcimy potencjalnych odbiorców do zakupu naszego produktu i usługi. Najpierw trzeba ich do siebie przekonać. Pamiętajmy, że przeciętny użytkownik internetu w ciągu paru sekund potrafi stwierdzić, że odwiedza właśnie stronę firmy, która zajmuje się tym czego on potrzebuje. Dlatego tak ważna jest przejrzysta strona internetowa. Chwytliwy slogan na stronie głównej na pewno będzie pomocny. Pracując nad wizerunkiem nie skupiajmy się tylko na słowie bo obrazy, grafika i zdjęcia bardzo dobrze trafiają do klientów. Zaczynając od loga kończąc na grafice wrzuconej do jeden z podstron na twojej witrynie. Wszystko ma znaczenie. Reklamy, które wrzucasz do internetu też będą budować twój wizerunek. Nie skupiaj się tylko na sprzedaży kiedy tworzysz reklamę. Wykorzystaj ją do wzmocnienia twojego wizerunku na rynku. 

Czy być konsekwentnym?

Odpowiedź brzmi zarówno tak jak i nie. Nasza marka powinna być określona i powinniśmy się trzymać naszych celów, które sobie ustaliliśmy. Jednak nie możemy zapominać o tym jak świat się zmienia. Ludzie chcą nowych rzeczy. Trendy zmieniają się z roku na rok a to co kiedyś było uznawane, że świetne dzisiaj może okazać się po prostu słabe. Dlatego raz na jakiś czas powinniśmy dostosować się do biegnącego świata.

Więcej na temat budowanie wizerunku marki znajdziesz tutaj

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ