Integracje dla Shoper

0
2309

Ciekawe jak wiele osób dziś pluje sobie w brodę, kiedy myśli o tym, że zbagatelizowało potencjał sklepów internetowych? Jak wiele osób kręciło nosem, gdy rynek e-commerce kiełkował i grupa niedowiarków z pogardą patrzyła na wszystkich, którzy poświęcali się, by rozwinąć rynek? Najlepiej chyba obrazują to słowa Jeffa Bezosa (założyciel Amazona), który rzucił dobrze płatną posadę w korporacji dla rozwinięcia swojej internetowej księgarni, a brzmią one: „Ech, gdybym dostawał pięć centów za każdym razem, kiedy jakiś inwestor twierdził, że coś jest nierealne…”.

Program integracji dla Shoper

Początkowo sklep internetowy kojarzył się z czymś niedostępnym dla normalnych ludzi. Później zaczęło się to popularyzować i dziś sklep może mieć praktycznie każdy. Podobnie było z asortymentem. Kto kiedyś przypuszczał, że będziemy kupować meble przez Internet? Wielki gabaryt, ciężki do przewiezienia, dziś jest na wyciągnięcie kursora. Tutaj rewolucję zawdzięczamy Ikei, która zapoczątkowała erę składanych mebli. Ale nie o tym… Aktualnie w sieci można kupić praktycznie wszystko. Od drobnych rzeczy jak breloczki czy ciuchy, poprzez sprzęty AGD i RTV, meble, a na motocyklach kończąc.

Jak założyć sklep internetowy

Założenie sklepu internetowego to przede wszystkim dobry pomysł na nazwę i budowę marki. Wyszukanie dostawców i negocjacja cen towarów. Następnie możemy pomyśleć o sprawach technicznych, gdzie dopiero zaczyna się zabawa. Można wybrać darmowe skrypty do prowadzenia sklepów i skonfigurować wszystko pod siebie. Samemu zająć się hostingiem, oraz całą resztą żmudnej pracy.

Na szczęście dla tych, którzy nie są zbyt obeznani w sprawach informatycznych przychodzi z pomocą Shoper. Jest to system gdzie za drobną miesięczną opłatą otrzymujemy  gotowy skrypt z najpotrzebniejszymi wtyczkami i udogodnieniami, które mogą się nam przydać. Do tego w pakiecie dostępny jest hosting. Czyli wszystko jest załatwione kompleksowo.

Przenieś się do sieci

Jeśli posiadasz już sklep stacjonarny i myślisz o kawałku tortu e-commerce dla siebie dobierz odpowiednie narzędzia. Zapewne masz już w firmie program do fakturowania, obsługi magazynu etc. W bardzo prosty sposób możesz je połączyć ze sklepem. Zabieg ten ułatwi Ci pracę na dwa fronty.

Obsługując sklep za pomocą integratora z programem w firmie nie pogubisz się z ilością stanów magazynowych. Kiedy przykładowo przyjdzie Klient do sklepu stacjonarnego, a Ty sprzedasz mu jakiś przedmiot i zarejestrujesz tę sprzedaż w programie to integrator automatycznie zaktualizuje stan na sklepie internetowym. Dzięki temu będziesz mieć zawsze porządek i nigdy nie sprzedasz więcej niż faktycznie posiadasz. Prawda, że pomocne?

Co jest potrzebne by zacząć?

Niezależnie od tego czy już posiadasz biznes i po prostu go rozwijasz o sprzedaż internetową czy zaczynasz od zupełnego zera będziesz potrzebować następujących rzeczy:

  • skrypt sklepu internetowego
  • hosting
  • domenę
  • opcjonalnie profile na portalach społecznościowych

Unikalna nazwa w sieci to połowa sukcesu. Nazwa która łatwo wpada w ucho jest szybko zapamiętywana, a jeśli dołożysz do tego odpowiednią grę słów to istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostaniesz w świadomości Klientów na dłużej już przy pierwszym kontakcie.

Koszty startu sklepu internetowego

W zasadzie koszt rozpoczęcia sprzedaży w Internecie jest nieporównywalnie niższy niż odpowiednik sklepu stacjonarnego. W Internecie naszym lokalem jest strona informatyczna całego przedsięwzięcia, t.j. hosting i skrypt. W przeciwieństwie do kosztów najmu lokalu fizycznego są to grosze.

Do tego dochodzi wyposażenie sklepu w półki, regały i innego rodzaju stojaki. W standardowym sklepie musimy zadbać również o pełne zatowarowanie lokalu, żeby nie świecił pustkami przed Klientami. W sklepie internetowym możemy posiadać zaledwie po kilka sztuk z każdej pozycji jaką mamy wystawioną na sprzedaż.

Źródło: https://sellintegro.pl/17-shoper

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ