W natłoku reklam, jaki codziennie nas otacza, trudno jest na pierwszy rzut oka podjąć decyzję o zakupie danego produktu lub usługi. Czasem klienci chcą wiedzieć coś więcej o samej firmie. Wtedy pomocnym może okazać się film korporacyjny.

Co do zasady, filmy korporacyjne mają za zadanie pokazać firmę od podszewki. Najczęściej taki film rozpoczyna się od pokazania samego budynku firmy i jego otoczenia – w możliwie najkorzystniejszym świetle. Jeśli firma posiada długą tradycję, to jest to dodatkowym atutem, gdyż świadczy to o tym, że firma doskonale poradziła sobie z różnymi zawirowaniami gospodarczymi. Wzmacnia to zaufanie. Filmy korporacyjne przygotowuje  się w następujących celach:

  • prezentacji specyfiki i otoczenia rynkowego
  • pozyskania nowych inwestorów i nowych kadr
  • pokazania kierunków dalszego rozwoju
  • zaspokojenia zainteresowania klientów, którym nie wystarcza tradycyjna reklama złożona z tekstu i zdjęć

Wyobraźmy sobie, że nasz potencjalny klient potrzebuje skorzystać z masażu. Wpisuje do wyszukiwarki gabinet masażu warszawa. Wyświetla mu się sporo ofert. Jeżeli nasza oferta będzie w formie wideo, wówczas jest większa szansa na wybór naszej oferty. Ruchomy obraz bardziej przemawia do wyobraźni, niż zdjęcia i tekst. Pamiętajmy o tym, że masaż jest usługą specyficzną, ponieważ dotyczy intymnej sfery naszego życia. Profesjonalny film korporacyjny dotyczący gabinetu masażu, powinien zawierać w sobie wszystkie elementy zachęcające do skorzystania z tego gabinetu. Jest to doskonała okazja do zaprezentowania wszystkich certyfikatów, nagród i wyróżnień, jakimi może poszczycić się gabinet masażu. Powinien pokazać atrakcyjne i nowoczesne wyposażenie wnętrz sprzyjające kreowaniu przytulnej atmosfery. Natomiast wysoko wykwalifikowany personel zapewni usługę na najwyższym poziomie, zdolną sprostać wymaganiom najbardziej wymagających klientów. Otrzymamy relaks, odprężenie i nową energię, a w przypadku dolegliwości bólowych, ulgę w cierpieniu.

Doskonały i nowoczesny sprzęt, oraz wysoko wykwalifikowany personel zapewni nam komfort i bezpieczeństwo.

Jeśli ważne jest dla nas stawianie na nowoczesność, to w filmie korporacyjnym warto o tym powiedzieć.

Na każdym kroku trzeba pamiętać, że filmy korporacyjne mają budować nasz pozytywny wizerunek. Są dłuższe niż klasyczne reklamy, dlatego trzeba tam umieszczać wszystko co taki wizerunek pomoże zbudować.

Jeżeli zależy Ci na zbudowaniu dobrego wizerunku wśród swoich klientów, pracowników i partnerów biznesowych, to film korporacyjny doskonale się do tego nadaje. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ