6 zalet systemu CMS Drupal

Prowadzenie własnej działalności w internecie staje się coraz popularniejsze – najczęściej będą to sklepy online, dzięki którym możemy kupić niezbędne nam produkty bez ruszania się z domu. Jednak prowadzenie takowego sklepu, wymaga przede wszystkim stworzenia strony internetowej, dzięki której nasi klienci będą mogli w prosty i przystępny sposób odnaleźć to, czego aktualnie potrzebują.

Przy tworzeniu witryny sklepu internetowego, niezbędną będzie pomoc stworzonego w tym celu skryptu CMS. Na rynku znajdziemy kilkanaście propozycji, z których każda ma swoje wady i zalety – jednak jeżeli planujemy rozwijać naszą działalność i osiągać możliwie największe zyski, powinniśmy zdecydować się na sprawdzony i dobrze działający CMS. Jednym z takich właśnie skryptów, jest dobrze znany wszystkim programistom „Drupal” – jakie są największe zalety tego oprogramowania?

Zarządzanie wyglądem strony

Drupal oferuje nam wszystkie podstawowe możliwości edytowania elementów naszego sklepu internetowego. Do dyspozycji użytkowników jest mnóstwo darmowych szablonów i motywów, dzięki czemu nie musimy zaczynać tworzenia naszej strony od podstaw. Dzięki zdefiniowaniu odpowiedniej konfiguracji i dopasowaniu niezbędnych nam wtyczek, otrzymamy możliwość budowy tak prostych, jak i skomplikowanych układów witryn.

Dostęp do podstawowych funkcji

Drupal w swojej standardowej wersji zapewnia takie funkcje jak: rejestracja użytkowników, zarządzenie profilami, kanały RSS, rozbudowany system administracji, zarządzanie menu a także dostosowywanie wyglądu strony. Dzięki wykorzystaniu tych funkcji, a także bogatej oferty darmowych wtyczek, bez większych utrudnień stworzymy proste jak i zaawansowane strony, funkcjonalne i przejrzyste witryny sklepów internetowych a także nowoczesne blogi.

Smartbess zajmuje się tworzeniem stron www na Drupalu – sprawdź ofertę!

Rozbudowana administracja

Jako administrator strony, która działa w oparciu o skrypt Drupal, będziemy mogli tworzyć nowe konta użytkowników, również te z uprawnieniami administratora. Dodatkowo użytkowników można dzielić na grupy, przydzielać im role, zadania czy wyznaczać dostępy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, będziesz mógł zebrać grono osób, które pomogą ci zarządzać częścią twojej witryny.

Szeroki zakres wsparcia technicznego

Oficjalna strona główna Drupala, to istna kopalnia wiedzy dla osób, które pragną podszkolić się w funkcjonalnościach owego skryptu. Zajedziemy tam szeroką dokumentacja, a co ważniejsze rozbudowane forum dyskusyjne, listę mailingową czy czat online. Dzięki wiedzy i doświadczeniu, tak osób ze wsparcia technicznego jak i użytkowników, bez większych problemów znajdziemy odpowiedzi i wyjaśnienia problematycznych dla nas funkcji tego CMS’a.

Zorganizowana zawartość

Organizacja i odpowiednie ułożenie treści, to jeden z najtrudniejszych etapów tworzenia przejrzystej i funkcjonalnej strony www. Dzięki zastosowaniu skryptu jakim jest Drupal, będziemy mieli możliwość kategoryzacji umieszczanych treści poprzez tworzenie własnych list, ścieżek czy adresów URL. Dzięki takim rozwiązaniom, bardzo łatwo zorganizujemy i skategoryzujemy treści na naszej stronie.

Dodatkowe wtyczki

Drupal jest tzw. system otwartym, czyli takim, w którym użytkownicy mogą sami tworzyć, dzielić się i korzystać z dostępnych wtyczek. Na chwilę obecną dostępnych jest ich kilka tysięcy – od zupełnie darmowych, po takie, za które przyjdzie nam słono zapłacić.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ