Jaka karta do wideorejestratora będzie odpowiednia

Każdy, kto zastanawia się nad tym, jaka karta do wideorejestratora będzie odpowiednia, powinien zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Należą do nich m.in. pojemność, format, a także klasa urządzenia. Do tego można dołączyć parametry takie jak prędkość odczytu i zapisu danych. Po dokładnym przeanalizowaniu wymienionych aspektów można wybrać najlepszy produkt.

Karty microSD i SD – jakie są największe różnice pomiędzy tymi odmianami?

Mogłoby się wydawać, że karty pamięci SD i microSD to zupełnie różne produkty. Jest w tym trochę prawdy, jednak zasada ich działania opiera się na tej samej technologii, czyli pamięci flash. To właśnie ona umożliwia bardzo szybkie odczytywanie danych, a także zapis informacji. Największą różnicą są jednak gabaryty. Dlaczego jednak nie może być jednej wersji, tylko dwie?

Odpowiedzią na to pytanie jest to, że karty pamięci w różnych rozmiarach, chodzi tutaj o dokładne fizyczne wymiary, są efektem postępującego rozwoju technologicznego. Dynamicznie rozwijający się rynek elektroniki proponuje coraz to nowsze rozwiązania, co sprawia, że niektóre urządzenia, owszem, potrzebują dodatkowej pamięci SD, ale nie mogą to być duże elementy – odpowiedzią na te wymagania są właśnie karty microSD.

Różnica w wymiarach to gabaryty standardowej wersji – 24x32x2,1 milimetrów – przy wymiarach mniejszej wersji – 11x15x1 milimetrów. Oprócz tego różnica pomiędzy kartami polega na tym, że w konstrukcji standardowej wersji zastosowano także specjalny przełącznik z boku obudowy, który uniemożliwia zapisywanie danych. Dodatkowym atutem, który wpływa na przewagę rozwiązania microSD, jest to, że takie karty mogą być wykorzystane w urządzeniach obsługujących wyłącznie standardową odmianę – wystarczy zdecydować się na adapter.

Karty do kamery sportowej i innych wideorejestratorów – jak rozpoznać pojemność nośnika pamięci?

Zanim wybierze się konkretny model karty do kamery sportowej czy innego urządzenia, warto zaznajomić się z podstawowymi oznaczeniami kart pamięci. Są to symbole złożone z liter, czyli SD, SDHC oraz SDXC. Co dokładnie oznaczają te skróty?

Producenci urządzeń elektronicznych, właśnie takich jak karty pamięci, oznaczają wymienionymi układami liter pojemność swoich produktów. Tym samym poszczególne karty pamięci mają pojemność: SD do 2 GB, karta pamięci SDHC od 4 do 32 GB, a odmiana SDXC oferuje miejsce od 64 GB do 2 TB.

Po zapoznaniu się z oznaczeniem można wybrać właściwy produkt, którego parametry będą odpowiadać wymaganiom użytkownika, a tym samym pomieszczą pliki oraz zdjęcia, które będą nagrywane przez wideorejestrator, kamerę sportową czy aparat cyfrowy. Aby w zupełności wyeliminować ryzyko pomyłki, czyli zakupu sprzętu o nieodpowiedniej pojemności, warto dokładnie sprawdzić, jaki producent dostarcza produkty. Do chętnie wybieranych kart pamięci należą te, które wytwarza m.in. Samsung, ponieważ zapewnia on niezawodność oraz wysoką jakość produktów. Co więcej, serie kart, takie jak PRO Plus, będą idealne nawet dla najbardziej wymagających użytkowników.

Karty pamięci – klasy szybkości zapisu

Jeżeli chodzi o karty do kamery sportowej, warto sprawdzić szczególnie takie parametry jak klasa oraz prędkość zapisu i odczytu danych. Dlaczego te parametry są tak ważne w przypadku karty pamięci do urządzenia takiego jak kamera sportowa?

Kamery sportowe 7 wykorzystywane są do nagrywania w często ekstremalnych sytuacjach, gdzie szybkość reakcji urządzenia ma znaczenie. Jaka karta do kamery sportowej 7 poradzi sobie z takim zadaniem? Na pewno taka, która oferuje wysoką szybkość zapisu, czyli V30 lub U30. Jest to prędkość, która będzie odpowiednia dla jakości 4K. Co więcej, na to, jaka karta do wideorejestratora czy kamery sportowej zostanie przez nas wybrana, powinien mieć wpływ również fakt o jej niezawodności czy radzeniu sobie z wilgocią, odpornością na wahania temperatur oraz uszkodzenia mechaniczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ