zamienniki do epson

Planujesz zakup drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego do swojego domu, lub biura? Nie jesteś pewny, na jaki sprzęt się zdecydować? Z pewnością nasuwa Ci się mnóstwo pytań oraz wątpliwości. Przedstawiamy kilka najczęściej poruszanych kwestii, które pomogą Ci wybrać najlepsze urządzenie, w pełni dostosowane do Twoich potrzeb.

Czym się kierować przy wyborze drukarki?

Podczas wyboru drukarki warto wziąć pod uwagę to, w jakich warunkach będziemy jej używać – w domowym zaciszu, czy też w pracy. W pierwszym przypadku w zupełności wystarczy nam drukarka atramentowa, która jest tania w zakupie oraz najczęściej dostępna w kompaktowych rozmiarach. To wyjątkowo uniwersalne urządzenie, które potrafi wydrukować nie tylko sam tekst, ale też grafiki i kolorowe materiały. Jej wadą są wysokie koszty eksploatacji, można je jednak obniżyć, wybierając zamienniki do Epson zamiast oryginalnych tuszy. Natomiast drukarki laserowe sprawdzą się w biurach, w których jest większe zapotrzebowanie na biało-czarne wydruki. Są to duże sprzęty, znane z wydajności oraz taniej obsługi. Ich jedyną wadą jest wysoka cena zakupu.

Czy szybkość druku ma znaczenie?

Szybkość wydruku wyrażana jest w ilości stron na minutę. Dawniej drukarki laserowe były najszybciej działającymi urządzeniami, obecnie dostępne są także modele atramentowe, które mogą pochwalić się ponadprzeciętną szybkością wydruku – zarówno zwykłych dokumentów, jak i elementów graficznych. Czy jednak ten parametr ma duże znaczenie? Jeśli będziemy używać urządzenia w domowym zaciszu – to nie tak bardzo. Jeżeli jednak pracujemy w biurze, gdzie liczy się tempo pracy, szybka drukarka okaże się niezastąpiona.

Rozmiar drukarki – czy jest ważny?

Wybierając idealną drukarkę, należy się zastanowić, czy wielkość urządzenia ma dla nas znaczenie. Rozmiar urządzenia jest istotny wtedy, jeżeli w domu lub w biurze dysponujemy ograniczoną ilością miejsca. Zarówno drukarki atramentowe, jak i laserowe mają różne wielkości, jednak do modeli bardziej kompaktowych należą te pierwsze. Największym sprzętem jest urządzenie wielofunkcyjne. W przypadku biur może okazać się, że sama drukarka jest niewystarczająca i z czasem konieczne jest dokupienie urządzeń takich jak skaner czy ksero – w takiej sytuacji urządzenie wielofunkcyjne to sposób na zaoszczędzenie miejsca i pieniędzy.

Co warto wiedzieć o jakości wydruku?

Zarówno drukarki laserowe, jak i atramentowe potrafi zapewnić wysoką jakość wydruku. Jeżeli jednak planujemy drukować kolorowe elementy graficzne lub zdjęcia, o wiele lepszym wyborem okaże się drukarka atramentowa. Modele laserowe najczęściej dostępne są w czarno-białej wersji, dlatego sprawdzą się podczas drukowania dużej ilości faktur i sprawozdań, przy których kolor nie ma znaczenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ