Opakowania z nadrukiem

Dzisiejszy marketing zdominowany jest przez obraz i dźwięk i oczywiście bardziej skuteczny jest obraz, gdyż dłużej zostaje w głowie i może się skojarzyć z czymś, co już znamy.

Własny nadruk na opakowaniach

Jak pijemy naszą ulubioną poranną kawę z ulubionego kubka otrzymanego od partnera biznesowego z logo jego firmy, to już zawsze przyjemny zapach kawy będzie nam przypominał o tej firmie, taki sam efekt uzyskujesz, wykorzystując opakowania z nadrukiem.

Gdy otrzymujesz swoje zamówienie ze sklepu internetowego i jest dodatkowo opakowane w piękne pudełko to już zawsze, jeżeli będziesz zastanawiał się skąd pozyskać dany produkt, będziesz miał przed oczami ten logotyp, bo było to twoje pierwsze wrażenie z kontaktu z firmą, od której kupiłeś, a wiadomo, że pierwsze wrażenie jest kluczowe, bo określa nasze dalsze działanie, bo albo kogoś lubimy, albo nie. Pomimo że nikt się do tego nie przyzna, to zakupy robimy głównie emocjami.

Ekologiczne kartony

Kiedy już uporamy się z emocjami związanymi z pierwszym wrażeniem, to ważne jest, aby otrzymane opakowanie mogłoby się jeszcze do czegoś przydać, bo wiadomo, że bycie ECO i stosowanie recyklingu jest trendy. Tutaj należy spojrzeć w kierunku produktu, jakim są pudełka fasonowe (https://www.drukomat.pl/pudelka-fasonowe), ich budowa bez używania kleju i plastikowych taśm czyni je wyjątkowo atrakcyjnymi. Pudełko takie można wykorzystać na przechowywanie dokumentów czy jakichś innych rzeczy, których w domu mamy pod dostatkiem. Jeżeli w odpowiedni sposób zadbamy o użyteczność i trwałość naszego opakowania, to na stałe zagości w domach naszych klientów. Na tak przygotowanym pudełku wystarczy odpowiednio wyeksponować logo i nazwę naszej firmy oraz dane kontaktowe, a nasz klient na długo nie straci ich ze swoich oczu.

Co jeszcze jest ważne?

Oczywiście, że jakość wykonania! Nie można liczyć na efekt wow, jeżeli korzysta się ze słabej jakości nadruków czy produkowanych na prędce naklejek. Należy bezwzględnie zainwestować w opakowania produktowe z dobrej drukarni jak Drukomat.pl.

Właściwie wyposażona drukarnia zapewni najwyższej jakości wydruki i opakowania. Odpowiednia infrastruktura drukarni zapewni właściwą realizację zlecenia tak, aby nasz produkt mógł być opakowany w pudełko o jakości odpowiedniej do jego ceny. Poza tym wszystko, co sprzedajemy, wygląda dużo lepiej, jeżeli jest odpowiednio opakowane. Czy wyobrażacie sobie jubilera, który oferuje wam do zakupu piękną kolę wyeksponowaną na kawałku szarej tektury? Ja nie gdyż każdy wie, że tak się po prostu nie dzieje, biżuteria wyeksponowana jest w ładnych i oświetlonych gablotach, a do klienta pokazywana na dodatkowych satynowych podkładkach, które wydobywają z biżuterii to, co najpiękniejsze. Dlaczego tak się dzieje? Czy dlatego, że jubilerzy to esteci, którzy to robią dla swojego poczucia piękna czy w ten sposób sprzedają więcej? Odpowiedz sobie na to pytanie sam i pomyśl, co ty mógłbyś zmienić w ekspozycji swoich produktów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ