Radcy prawni

Zawód prawnika nie należy do tych najbardziej łatwych i przyjemnych zawodów. Co prawda między innymi zawód radcy prawnego czy adwokata jest bardzo dobrze opłacany na tle innych zawodów, ale analogicznie tak samo dużo pracy muszą włożyć po pierwsze w swoją edukację, a potem do końca życia muszą się uczyć.

Radca prawny – na czym polega ten zawód?

Należy pamiętać o tym, że zawód radcy prawnego jest to poważna sprawa. Aby zostać takim radcą prawnym, trzeba skończyć ciężkie, pięcioletnie studia prawnicze. Nie każdemu udaje się je skończyć w terminie. Wiele osób w ogóle powtarza rok. Gdy już otrzymamy tytuł magistra prawa, kolejnym etapem przygotowania do zawodu radcy prawnego jest przystąpienie do wstępnego egzaminu na aplikację radcowską. Jest to niezwykle trudny egzamin i organizuje się go tylko raz w roku. Po zakończeniu aplikacji radcowskiej jest egzamin na radcę prawnego.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć na temat radców prawnych?

Na pewno radcy prawni muszą się uczyć przez całe życie. Prawo zmienia się cyklicznie co kilka lat. Nie zawsze są to łatwe zmiany (i sensowne). W związku z tym nauka nowych przepisów jest czasochłonna i na pewno irytująca. Dawniej w sądzie mogli nas bronić jedynie adwokaci. Dzisiaj taką możliwość mają także radcowie prawni. Trudno jest nawet powiedzieć czy lepiej jest być bronionym przez adwokata czy lepiej przez radcę prawnego. Tak naprawdę to chyba nie ma to znaczenia.

Radca prawny jako ważny fachowiec

Nie ma chyba takiego zawodu na świecie, który jest prosty i który daje nam jedynie satysfakcję. Może się wydawać, że jest to sama przyjemność. Tak to właśnie wygląda z boku. Natomiast przygotowanie wszelkich pism procesowych i szukanie najlepszych i najkorzystniejszych rozwiązań dla klienta to nie jest taka prosta sprawa. Dlatego szanujmy radców prawnych, nigdy nie wiemy kim my zostaniemy w życiu. Radcy prawni prawie na co dzień zmagają się z wieloma trudnościami.

Gdzie można znaleźć najlepszego dla nas radcę prawnego?

Najlepiej jest chyba poszukać radcy prawnego wśród naszych znajomych. Prawnik (radca prawny) z polecenia ma jednak na swoim koncie już sukcesy i widać, że zależy mu na swojej pracy. A klient powinien na pewno na to zwrócić uwagę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ