Praktyczny poradnik: Czym kierować się podczas wyboru wirtualnego biura?

Wynajem wirtualnej siedziby dla danej firmy, agencji czy spółki to niezwykle wygodna opcja. Pozwala właścicielowi zajmować się swoją działalnością bez konieczności posiadania adresu, pod którym stale będzie go można znaleźć. Umożliwia to znaczny rozwój tejże pracy, co sprzyja osiąganiu większych zarobków i samodoskonalenia się. Do tego celu niezbędne jest jednak świadome wybranie wirtualnego biura. Dowiedz się zatem, czym kierować się podczas szukania wirtualnej siedziby, aby nie natknąć się na ,,kruczki’’ i uchybienia w umowie.

Lokalizacja wirtualnego biura

Jednym z najważniejszych wyznaczników, którymi należy się kierować podczas wyboru wirtualnego biura, jest jego lokalizacja. Zdecydowanie lepiej będzie prezentować się firma, której adres znajduje się w centrum miasta, niż na uboczu lub na samym wyjeździe. Co istotne, cenne znaczenie ma również dobre ulokowanie siedziby pod kątem dojazdu. Należy pamiętać, że miejsce to może służyć nie tylko gromadzeniu paczek czy listów, przynoszonych przez kuriera, ale również indywidualnym spotkaniom z Klientami. Mimo, że ta druga forma jest nieco rzadziej stosowana względem wynajmowanych wirtualnych adresów, to coraz więcej biur oferuje możliwość wynajmowania ich na godziny, co właśnie sprawdza się w przypadku personalnych spotkań właściciela firmy z Klientem. Dobra lokalizacja wirtualnego biura świadczy o prestiżu tejże działalności, wskazuje na jej jakość, renomę i wysoką reputację. To z kolei przyczynia się do zwiększenia ilości współpracy z kontrahentami i wskazuje na dobry wizerunek marketingowy.

Oferta, jaką dysponuje wirtualna siedziba

Świadomie wybrana lokalizacja wirtualnego adresu uszczupla ilość potencjalnych ofert, jeśli chodzi o zawiązanie współpracy z konkretnym wirtualnym biurem. Wówczas należy przyjrzeć się temu, co dana firma oferuje i jakie ma pakiety. Najgorszym błędem i niestety najczęściej popełnianym, jest kierowanie się wyłącznie korzystną ceną i dobrą lokalizacją takiego adresu. W następstwie prowadzi to do niezadowolenia z usług i obniżenia jakości funkcjonowania firmy. Z tego względu warto dokładnie przeanalizować pakiety, którymi dysponuje wirtualne biuro i upewnić się, że opłata jest współmierna do otrzymywanych korzyści. Im większa różnorodność tychże ofert, tym większa jakość i rzetelność usługi. Jednym z warszawskich wirtualnych biur o rozmaitych pakietach jest Wirtualna Siedziba. W swoim cenniku zawiera Pakiety – Start, Plus i Biznes. Każdy z nich ma inną cenę i odmienne świadczenia, dzięki czemu można wybrać najbardziej korzystny serwis.

Upewnij się, za co płacisz

Wielu właścicieli danych firm zbyt pochopnie podpisuje umowę z danym wirtualnym biurem. Nie doczytując dokładnie umowy czy też nie analizując oferowanej usługi, można w łatwy sposób ulec oszustwom lub być niezadowolonym z współpracy. Kolejnym błędem jest wykupowanie e-biura bez odwiedzenia tego miejsca i zobaczenia na własne oczy, jak wygląda. Dobry adres to nie wszystko, ważne jest również, jak to biuro wygląda wewnątrz. Wiele osób o tym zapomina i nie zwraca na to uwagi. Wynika to z pierwotnego założenia, że wirtualny adres ma być po prostu realnym miejscem, które można umieścić na wizytówce. Warto jednak zabezpieczyć się na wypadek personalnego spotkania z ważnym Klientem i móc zrobić na nim wrażenie eleganckim, biznesowym gabinetem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ