Najtańszy sposób wysyłania paczek do Unii Europejskiej

Zarówno osoby indywidualne, jak i firmy, potrzebują czasem wysłać jakąś przesyłkę poza Polskę. Wtedy zaczynają szukać rzetelnych i przystępnych cenowo firm, które mogłyby się podjąć tego zadania. A wystarczy udać się do najbliższego Paczkomatu i nadać przesyłkę.

Przesyłki zagraniczne od InPost

Firma InPost udostępniła możliwość wysyłania przesyłek za granicę. Uruchamiając tę nową usługę, również kierowała się takimi samymi wytycznymi, jak przy usłudze świadczonej w Polsce. Czyli przede wszystkim ma być tanio, wygodnie, szybko i bezpiecznie.

Przesyłki zagraniczne można nadać z dowolnego Paczkomatu lub po prostu zamawiając kuriera, który przyjedzie pod wskazany adres i odbierze przesyłkę. W przypadku wysyłania więcej niż 5 paczek, przyjazd kuriera jest całkowicie bezpłatny. Taka promocja to ukłon w stronę naszych przedsiębiorców, którzy chcą się rozwijać i coraz częściej wysyłają przesyłki również do Unii Europejskiej. Natomiast osoby decydujące się na nadanie mniejszej ilości paczek nie będą zwolnione z opłaty za odbiór przesyłek przez kuriera, wynoszącej dokładnie 20 zł + VAT.

Najtańszym sposobem wysłania przesyłki za granicę jest nadanie jej w paczkomacie i zaadresowanie do paczkomatu znajdującego się w Unii Europejskiej. Realizując wysyłkę w ten sposób można liczyć również na szybką dostawę i gwarancję bezpieczeństwa. Istnieje możliwość także ubezpieczenia przesyłki na konkretną kwotę. Tę opcję należy zaznaczyć podczas tworzenia dokumentu nadania przesyłki.

Wygoda – to jest najważniejsze

Paczkomaty zlokalizowane poza Polską funkcjonują dokładnie na takich samych zasadach jak te, które są u nas. Można z nich korzystać o dowolnej porze, zarówno w dzień, jak i w nocy, a także w weekendy. Odbiór paczki jest równie prosty. Wystarczy wpisać odpowiedni numer telefonu oraz otrzymany wcześniej kod. Niestety w tym momencie nie jest możliwe opłacanie przesyłki zagranicznej przy odbiorze. Opcja przesyłki pobraniowej dotyczy tylko Paczkomatów zlokalizowanych w Polsce.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ