Od miesięcy przygotowujesz się do przetargu, ale pokonuje Cię firma, która przedstawia ofertę bardzo zbliżoną do Twojej, różniącą się tylko jednym niewielkim szczegółem? Z dnia na dzień, bez żadnej zrozumiałej przyczyny ze współpracy rezygnują najważniejsi kontrahenci i tracisz znaczną część klientów? To oczywiście może być zbieg okoliczności, istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że w Twojej firmie doszło do wycieku poufnych informacji. Przeczytaj, co robić w takiej sytuacji.

Odkryj źródło wycieku poufnych informacji w swojej firmie

Jeżeli faktycznie doszło do wycieku poufnych informacji w Twojej firmie, przede wszystkim należy znaleźć jego źródło. Działanie na własną rękę w tym zakresie może być bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie skontaktowanie się z prywatnym detektywem, który specjalizuje się w sprawach z zakresu zwalczania nieuczciwej konkurencji w biznesie. Możemy znaleźć go na przykład tutaj: https://detektyw.com.pl.

W jaki sposób może pomóc nam prywatny detektyw?

Profesjonalny detektyw pomoże nam ustalić, czy i w jaki sposób doszło do wyniesienia poufnych informacji z firmy i pomoże bronić się przed takimi sytuacjami w przyszłości. Dzięki pomocy detektywa będziemy mogli także zweryfikować, czy nasi pracownicy są nam lojalni. W dzisiejszych czasach bardzo dużą rolę odgrywa bezpieczeństwo przesyłu informacji – detektywi muszą znać się również na cyberbezpieczeństwie. Biuro detektywistyczne nie tylko dokładnie sprawdzi, czy siedziba naszej firmy jest wolna od podsłuchów i ukrytych systemów monitoringu, ale także pomoże nam zabezpieczyć przesył danych.

Czy skorzystanie z usług detektywa się opłaca?

Oczywiście, skorzystanie z usług detektywa wiąże się z kosztami, jednak koszty te mogą być o wiele mniejsze, niż straty spowodowane kradzieżą poufnych danych i innymi działaniami nieuczciwej konkurencji. Im wcześniej uświadomimy sobie problem i podejmiemy działania zaradcze, tym mniejsze będą nasze straty. Nie warto zwlekać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ