kasa fiskalna w gabinecie lekarza

Czy lekarze i przychodnie mają obowiązek ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej i co trzeba o tym wiedzieć? Pomagamy wybrać kasę fiskalną dla lekarza. Podpowiadamy, na jakie parametry warto zwrócić uwagę, aby takie urządzenie fiskalne było praktyczne.

Kasa fiskalna – obowiązkowa w gabinecie lekarza

Kasa fiskalna w gabinecie lekarza nie powinna nas już dziwić, zgodnie z prawem, nawet jeśli nie przekroczy on ustalonego limitu obrotów, to i tak musi ewidencjonować sprzedaż usług za pomocą urządzenia fiskalnego. Jednak w 2021 roku wchodzi w życie nowy przepis – od 1 lipca 2021 roku lekarze i lekarze dentyści zobowiązani są do posiadania kasy fiskalnej online, czyli nowego modelu, który automatycznie przekazuje dane do Centralnego Repozytorium Kas. A gdzie kupić takie kasy fiskalne dla lekarzy i na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Jaka kasa fiskalna dla lekarza?

Nowoczesne urządzenie fiskalne powinno ułatwiać, a nie utrudniać pracę, dlatego wybierając kasę fiskalną, warto postawić na model, który będzie prosty w obsłudze oraz praktyczny. Intuicyjna kasa dla lekarza dostępna jest na mojafiskalna.pl, posiada ona antybakteryjną obudowę, która blokuje namnażanie się bakterii. Taka medyczna kasa fiskalna znacznie poprawia komfort i bezpieczeństwo pracy, również w czasie pandemii.  Nie bez znaczenia pozostaje jej niewielki rozmiar – kasy dla lekarzy powinny być mobilne, aby taki specjalista mógł za pomocą jednego urządzenia obsłużyć pacjentów w różnych gabinetach. W tym przypadku istotna jest również waga oraz możliwość pracy w skrajnych warunkach atmosferycznych. Dobrze dobrana kasa fiskalna dla lekarzy powinna również być odporna na zachlapania oraz posiadać wytrzymałą baterię. Choć jeśli wiesz, że twoja praca jest dość intensywna i będziesz często korzystał z urządzenia fiskalnego, warto dokupić do niego ładowarkę samochodową.

Kasa fiskalna dla przychodni? A może drukarka fiskalna?

Warto pamiętać, że obowiązek wymiany kasy fiskalnej na model online dotyczy wyłącznie prywatnych, indywidualnych praktyk lekarskich, a nie podmiotów leczniczych. Zgodnie z tym przepisem przychodnie teoretycznie nie muszą wymieniać posiadanych urządzeń fiskalnych na nowszy model. Teoretycznie, ponieważ w praktyce przychodnia stanowi grupę indywidualnych praktyk, więc lekarze tam pracujący powinni posiadać kasę fiskalną online.

W przychodni sprawdzi się również drukarka fiskalna, urządzenie fiskalne o znacznie większych możliwościach niż tradycyjna kasa. Warto jednak pamiętać, że drukarka fiskalna w przeciwieństwie do kasy, musi być podłączona do komputera i zintegrowana z odpowiednim systemem. W sprzedaży można znaleźć również inne modele takich urządzeń fiskalnych dla usług medycznych, należą do nich m.in. drukarki apteczne, które umożliwiają wydruk wyceny leków czy recept.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ