praca zdalna
Fot. Pexels.com

Praca zdalna może okazać się bardziej efektywna niż ta z biura. Jednak nie w każdym przypadku tak się dzieje. Co może zrobić przełożony kiedy widzi brak zaangażowania u pracownika? Metod jest kilka. Ważne, aby szybko reagować i wspólnie ułożyć plan działania, z którego obie strony będą zadowolone.

Przeczytaj też: http://www.synat.pl/praca-zdalna-a-zaufanie-do-pracownika-na-co-powinien-zwrocic-uwage-pracodawca/

Praca zdalna, a stały kontakt z pracownikiem

Jedną z najważniejszych rzeczy jest pozostanie w stałym kontakcie ze swoimi pracownikami. W przypadku spadku motywacji dobrym rozwiązaniem jest kontakt raz w tygodniu w poniedziałek lub piątek, który ma na celu omówienie pracy na kolejny tydzień. Pomoże to pracownikowi w ustawieniu priorytetu obowiązków oraz na skupieniu się na pracy.

Organizacja pracy

Jeśli widzisz, że praca zdalna nie wpływa pozytywnie na organizację pracy warto wprowadzić narzędzia, które to ułatwią. Na rynku dostępne są współdzielone kalendarze jak i listy zadań, które w przystępny sposób pozwolą na kontrolę codziennych czynności.

Każde zadanie powinno mieć wyznaczoną konkretną datę realizacji. Tego typu narzędzia pozwolą zarówno na organizację pracy jak i na kontrolowanie postępów i całego procesu.

Praca zdalna czy hybrydowa?

Czasami może okazać się, że praca zdalna nie jest dla danego pracownika. Jeśli z różnych powodów nie ma możliwości, aby taka osoba była ciągle w biurze warto rozważyć pracę hybrydową.

Polega to na łączeniu pracy w firmie z pracą w domu. W takiej sytuacji pracownik pojawia się w biurze 1-3 dni w tygodniu, a w pozostałe dni pracuje zdalnie. Przychodzenie do biura pozwala na wyjście z monotonii, a także sprzyja motywacji. Ponadto wiele osób potrzebuje kontaktu ze współpracownikami, żeby zyskać nową energię i pracować lepiej niż wcześniej.

 

Praca zdalna oparta jest w dużej mierze na zaufaniu pracodawcy do swoich pracowników. Jeśli uważasz, że nie angażują się w swoje obowiązki tak jak wtedy kiedy pracowali w biurze warto rozpocząć zdecydowane działania. Nie zapomnij o szczerej rozmowie z podwładnym ponieważ czasami przyczyna problemu może być osobista, a nie zawodowa.

Zobacz też: http://360interactive.pl/narzedzia-przydatne-w-marketingu-internetowym-od-google/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ