Otwarcie własnej firmy wiąże się z podejmowaniem naprawdę wielu decyzji ważnym już na samym początku przygody z biznesem. Natłok wszelkich informacji nie pomaga w podejmowaniu trudnych decyzji.

Do trudnych wyborów należy bez wątpienia wybór odpowiedniej kasy fiskalnej. Posiadanie kasy fiskalnej jest obowiązkowe. W zasadzie z roku na rok liczba podatników, którzy są zwolnieni z obowiązku stosowania kasy fiskalnej spada. Co więcej wzrasta i to zdecydowanie liczba modeli kas. Między innymi właśnie dlatego należy odpowiedzieć sobie dokładnie na pytanie jaką kasę fiskalną wybrać?

Skoro już wiemy, że urządzenia fiskalne są w większości konieczne i obowiązkowe, to musimy dowiedzieć się na co zwrócić uwagę przy wyborze kasy fiskalnej. Kasa fiskalna korzyści niesie nie tylko Urzędom Skarbowym, ale także i przede wszystkim przedsiębiorcom. Gdy prowadzimy własną działalność, to bardzo ważna będzie dla nas kontrola magazynowych stanów, ale i także wszystkich towarów na półkach. Kasy fiskalne pozwalają na dokładną i bieżącą kontrolę. Przy zakupie kasy fiskalnej należy zwrócić uwagę na sposób w jakim zapisywanie są kopie paragonów. Należy zwrócić uwagę czy sposób zapisywania kopii paragonów jest formą elektroniczną czy raczej papierową. Kasy tradycyjne paragony zapisują na papierze. Posiadają one dokładnie dwie rolki papieru. Z jednej rolki paragony wędrują dla klientów, a drugi do US, czyli do Urzędu Skarbowego. Kasy elektroniczne mają jedną rolkę. Kopia zapisywana jest elektronicznie na karcie pamięci. Ponieważ mamy obowiązek przechowywania przez pięć lat rolek z kopiami do Urzędu Skarbowego, to wygodniejsza będzie zdecydowanie kasa z zapisywaniem elektronicznym. Dodatkowo uwagę należy zwrócić na ilość towarów, które w kasie mogą zostać zaprogramowane. Jest to ważny parametr. Okazuje się, że znaczenie ma także akumulator. Znajdziemy na rynku kasy fiskalne, które dają możliwość wydruku nawet dwustu paragonów bez podłączenia kasy fiskalnej do zasilania. Kasy fiskalne w dzisiejszych czasach muszą współpracować z innymi urządzeniami. Tymi urządzeniami są na przykład terminale płatnicze, które są naprawdę popularne. Płacimy coraz częściej właśnie za pomocą karty bankomatowej czy też kredytowej, a niżeli gotówki.

Warto poradzić się fachowca co do wyboru kasy fiskalnej. Lepiej kilka razy dopytać i wybrać dobry model kasy fiskalnej, a niżeli męczyć się z kasą która nie spełnia naszych oczekiwań.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ