Często korzystasz z przelewów internetowych przy płatności w sklepach? Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z systemów płatności on-line w tym właśnie celu, warto to zmienić. Tutaj z pomocą przychodzą nam nowoczesne systemy płatności on-line. Z nimi przelew to bułka z masłem!

Gdy mamy dostęp do naszego konta bankowego przez internet, w takim przypadku możemy dzięki niemu wykonywać przelewy internetowe. W ten sposób nie musimy udawać się do okienka, ponieważ wszystko załatwimy bez wychodzenia z domu.

Wykonanie przelewu z konta bankowego jest bardzo łatwe – potrzebujemy numeru konta, nazwy odbiorcy, a także tytułu przelewu oraz kwoty. Dane te wpisujemy do formularza przelewu, a potem potwierdzamy kodem SMS lub inną metodą w zależności od tego, co oferuje nam bank. Gdy przelew jest wewnątrzbankowy, wtedy księgowany jest od razu. W przeciwnym przypadku czas księgowania to na ogół 24 godziny.

Gdy zależy nam na szybszym przesłaniu pieniędzy, w takim przypadku warto skorzystać z systemów płatności internetowych. Są one bardzo pomocne przede wszystkim w przypadku zakupów internetowych i to w tym zakresie stosowane są najczęściej.

Jak korzystać z systemów płatności internetowych. Razem z nimi możemy wykonać przelewy on-line oraz płacić kartami. Gdy sklep udostępnia nam taką opcję, po prostu klikamy na nią, a potem postępujemy zgodnie z instrukcjami. Nie musimy przy tym wypełniać żadnego formularza samodzielnie – jest on od razu przygotowany.

Co więcej, dużym plusem tego rodzaju płatności jest szybkość – nawet jeśli wykonujemy przelew z innego banku niż to, w którym konto ma odbiorca, informacja o przelewie jest przekazywana natychmiast. W ten sposób przyspieszamy całą transakcję – przedmiot lub usługa mogą być przesłane do nas od razu. W przeciwnym przypadku wysyłka byłaby opóźniona o co najmniej jeden dzień.

Podsumowując, wtedy, gdy chcemy wykonywać bezpieczne płatności w sieci z wykorzystaniem przelewów, sprawdzajmy, czy możemy zamiast nich wybrać systemy płatności internetowych. To się opłaca!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ