Jak nadać ciężką przesyłkę?

Chcesz wysłać pokaźną paczkę do rodziny czy przyjaciół w obrębie Polski? Paczka waży więcej niż 10 kg? Musisz ją dodatkowo ubezpieczyć? Skorzystaj z dedykowanego pakietu w DHL Parcel dla klientów indywidualnych.

Jak nadać paczkę DHL?

W DHL Parcel klientom chcącym wysyłać ciężkie paczki przygotowano pakiet gotówkowy „Pakiet Ciężki”, w ramach którego można nadać przesyłkę o wadze maksymalnie 31,5 kg. Paczka może mieć wymiary 140x60x60cm. Jeśli klient chciałby nadać przesyłkę w punkcie DHL Parcelshop to jej waga nie może przekroczyć 25 kg.
Przesyłka w „Pakiecie Ciężkim” w DHL kosztuje 29,90 zł brutto (24,31 zł netto). Decydując się na jej nadanie online, wystarczy wskazać opcję „wybieram pakiet” na stronie https://dhl24.com.pl/.  Klient będzie potrzebował wypełnić elektroniczny formularz nadania paczki.

Przesyłki promocyjne DHL Parcel

Formularz nadania paczki zawiera pola wyboru pakietu. W rozpatrywanym przypadku będzie to „Pakiet Ciężki”. Następnie można wskazać usługi dodatkowe:

  • ubezpieczenie przesyłki – pakiet ma wliczoną w cenę usługę ubezpieczenia do wartości 6500 zł. Jeśli przesyłka jest warta więcej, nie będzie podlegała promocyjnej ofercie pakietów i należy wówczas skorzystać z oferty standardowej;
  • pobranie i zwrot należności (COD) – usługa pozwala na pobranie od odbiorcy zapłaty za towar w momencie dostarczenia przesyłki przez kuriera (przesyłka za pobraniem), a maksymalna kwota pobrania wynosi 6500 zł. Kwota pobrania zwracana jest na rachunek nadawcy w ciągu 5 dni roboczych od dnia doręczenia przesyłki.
  • informacja do odbiorcy przed doręczeniem (PDI) – kurier DHL Parcel kontaktuje się z odbiorcą przesyłki nadanej przez Klienta i przekazuje informacje o terminie dostawy oraz ewentualnych kosztach. Do wykonania usługi konieczne jest podanie numeru telefonu odbiorcy.

Następnie Klient potrzebuje wybrać sposób nadania przesyłki podczas wypełniania elektronicznego formularza nadania w „Pakiecie Ciężkim”. Można zamówić odbiór przesyłki przez kuriera DHL. Do wyboru jest także nadanie osobiste w Punkcie Obsługi Klienta firmy, bądź w punkcie partnerskim DHL Parcelshop. W ostatnim przypadku pamiętajmy, że paczka może ważyć do 25 kg.

Płatnikiem może być nadawca lub odbiorca przesyłki. Do wyboru wśród sposobów płatności za wysyłkę paczki mamy gotówkę lub płatność online. Należy także zaznaczyć, że zawartość przesyłki jest zgodna z Regulaminem DHL Parcel.  Po wskazaniu wszystkich pożądanych opcji w formularzu, automatycznie wyliczany jest koszt wysyłki.

Dane nadawcy i odbiorcy

Kolejnym krokiem przy nadawaniu paczki z DHL Parcel będzie wypełnienie wszystkich niezbędnych pól formularza elektronicznego, dotyczących nadawcy i odbiorcy przesyłki.
W tym miejscu podaje się obowiązkowo:

  • nazwę,
  • kod pocztowy,
  • miejscowość,
  • ulicę,
  • numer domu,
  • e-mail kontaktowy.

Można też podać dane do faktury, jeśli Klient sobie tego życzy. W ostatnim kroku następuje podsumowanie, w którym ustala się termin przyjazdu kuriera DHL Parcel, o ile taki wybór odbioru przesyłki od nadawcy wskazał Klient.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ