Dlaczego strona www ładuje się za wolno

Tempo życia stale przyspiesza, a wraz z nim nasze oczekiwania. Nie lubimy czekać w kolejce do sklepu, restauracji lub w innych miejscach, dlaczego więc mielibyśmy spokojnie czekać na załadowanie się strony www?  Szanse, że zaczekamy te kilka sekund maleją, a strony internetowe na tym tracą. Co może być przyczyną powolnego ładowania się strony i jak rozwiązać ten problem?

Co wpływa na czas ładowania się strony?

Tempo ładowania się strony jest złożonym tematem. Wiele czynników wpływa na szybkość tego procesu, co gorsza nie na wszystkie możemy mieć wpływ. Dzielą się one na trzy grupy i wraz z podziałem odrazu omówimy, co jest poza Twoim zasięgiem działania.

W skład pierwszej grupy wchodzi łącze i urządzenia. Innymi słowy komputer, tablet czy smartfon. I niestety na te rzeczy nie masz wpływu. Urządzenie może być zepsute, za stare lub posiadać nieaktualne oprogramowanie, które będzie spowalniać wszystkie procesy. Jednak w tym przypadku nie musisz się nadmiernie zamartwiać, bo osoby korzystające z takich urządzeń zdają sobie sprawę, że wina leży po ich stronie.

W drugiej grupie znajduje się front-end strony, czyli wszystko co jest widoczne zaraz po wejściu na stronę. Grafiki, tekst, style i wykorzystywane skrypty – to wszystko składa się na “‘wagę” strony internetowej. Warto pamiętać, że im”lżejsza” strona tym szybciej będzie się ładować. A na jej zawartość jak najbardziej masz wpływ. Dlatego zrezygnuj ze wszelkich zbędnych wypełniaczy, dostosuj wymiary plików graficznych, a następnie je skompresuj.

I na koniec grupa trzecia, czyli back-end strony, mianowicie kod oraz kwestie dotyczące konfiguracji i działania hostingu. Druga rzecz, na którą masz wpływ. Jednak modyfikacja kodu jest trudnym zadaniem, dlatego jeśli nie masz wiedzy i doświadczenia warto skonsultować to ze specjalistą. Natomiast samodzielnie możesz usunąć niepotrzebne wtyczki. Więcej na temat czynników wpływających na ładowanie się strony znajdziesz na efectownia.pl.

Hosting a ładowanie strony

Hosting jest bardzo ważnym czynnikiem, który wpływa na tempo ładowania się strony. Niestety nie mamy na niego za dużego wpływu. Dlaczego? Ponieważ jest on dostarczany przez dostawcę i to od niego zależą parametry hostingu. Dlatego wpływ na hosting masz tylko w momencie wyboru dostawcy. Już na etapie kreowania i budowania strony musisz wybrać najlepszy hosting. A wyboru warto dokonać świadomie. Jaki hosting wybrać?

Najszybsze hostingi wykorzystują dyski SSD i tylko takie bierz pod uwagę. Są one znacznie szybsze od dysków HDD (czyli talerzowych) i nowocześniejsze. Co prawda różnią się ceną od dysków talerzowych, które są nieco tańsze. Jednak w tym wypadku więcej znaczy lepiej i warto w dyski SSD zainwestować. Odwiedzający Twoją stronę Ci za to podziękują.

Wybierając odpowiedni hosting dla swojej strony www sprawdź także parametry CPU i RAM. CPU to procesor, natomiast RAM to pamięć. Bez tych dwóch procesów działanie Twojej strony będzie niemożliwe, dlatego warto zwrócić uwagę na ich parametry jeszcze na etapie wyboru hostingu. Więcej na temat hostingu dowiesz się tutaj https://efectownia.pl/strona-www-laduje-sie-zbyt-wolno-to-moze-byc-wina-hostingu/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ