Czy warto decydować się na wynajęcie magazynu posiadając sklep internetowy?

Wiele sklepów internetowych korzysta z możliwości posiadania własnego magazynu. Są też tacy, którzy w ramach oszczędności decydują się na wybór współpracy z hurtowniami i wysyłkę towarów bezpośrednio do klienta z hurtowni. Każde z tych dwóch rozwiązań posiada swoje mocne i słabe strony. Ważne, aby przed podjęciem decyzji wziąć pod uwagę obie możliwości.

Co woli klient?

W dobie powstawania coraz większej ilości sklepów internetowych najistotniejsze jest kierowanie się upodobaniami klienta, bo to opinia, którą wystawia dana osoba sprawia, że dany sklep zostanie polecony oraz czy konkretny klient zechce korzystać z usług w przyszłości. Większość klientów woli widzieć jaka jest dostępność towaru oraz jak długo będą oczekiwali na jego dostarczenie. Dlatego też posiadanie magazynu jest korzystniejsze z punktu widzenia preferencji klienta.

Magazyn czy dostawca?

Koszt wynajmu magazynu stanowi pewien wydatek każdego miesiąca. Jednak wielu sprzedawców decyduje się na tę opcję i wlicza ją w koszty utrzymania sklepu. Jest to spowodowane kilkoma czynnikami. Przede wszystkim właściciel sklepu ma pewność, iż dany towar posiada i klient go otrzyma. Jest także świadomy tego, że dana partia towaru jest sprawna i nie będzie wymagała reklamacji. Czasem zdarza się tak, iż produkty wysyłane z hurtowni posiadają wady produkcyjne, często w całej serii danego produktu. Dlatego też zamówienie większej ilości towaru umożliwia jego sprawdzenie i ewentualne niedopuszczenie do sprzedaży. Każdy zwrot wpływa na opinię o danym sklepie oraz generuje dodatkowe koszty. Często też o wiele bardziej opłacalne jest kupowanie towaru i przechowywanie go w magazynie ze względu na wysyłkę. Można zawrzeć umowy z konkretnymi firmami kurierskimi, czy nawet Pocztą Polską gwarantujące niski koszt wysyłki zakupionych przedmiotów. Natomiast towar wysyłany z hurtowni często jest obciążany dodatkową kwotą za dostarczenie i ją zazwyczaj pokrywa klient. Jednak posiadając magazyn można na przesyłkach nawet zarobić. Ważny jest także termin. Wysyłka posiadanych przedmiotów jest o wiele szybsza niż ta z hurtowni.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ