xbox series x

Zapowiedź Playstation 5 odbiła się dużym echem i rozpisywały się o niej wszystkie duże portale technologiczne http://techpolska.pl/. Równie dużo uwagi zyskało pojawienie się informacji na temat nowej konsoli od Microsoftu – Xboxa Series X. Co już o tym urządzeniu wiemy? Kiedy będzie można je kupić?

Xbox Series X – podstawowe informacje

Konsola nowej generacji od Microsoftu przez długi czas znana była jako „Project Scarlett”. Podczas zapowiedzi nowej konsoli użyto nazwy Xbox Series X, jednak według później uzyskanych informacji oficjalna nazwa urządzenia to po prostu Xbox. Firma zdecydowała się wobec tego powrócić się do korzeni, tak samo bowiem tytułowano pierwszą konsolę z tej serii.

Powód jest dość oczywisty. Nazwy takie jak Xbox One, Xbox One S, Xbox One X już wprowadzały niektórych potencjalnych klientów w stan zagubienia, po co więc dodawać do tego jeszcze podobnie brzmiące Xbox Series X? Maksymalne skrócenie nazwy sprawia, że łatwo ją zapamiętać i się nie pomylić. W przypadku konsol Playstation stosuje się na ogół skrótowce PS4, PS5 czy PS3, nic więc dziwnego, że ostatecznie Microsoft zdecydował się pójść w podobnym kierunku.

O specyfikacji urządzenia nie wiemy jeszcze zbyt wiele. Pojawiła się jedynie deklaracja, że moc obliczeniowa Xboxa Series X, czyli po prostu Xboxa, będzie aż czterokrotnie większa niż moc obliczeniowa Xboxa One X, czyli najpotężniejszej dotychczas konsoli Microsoftu.

Rzekomo możliwe ma być granie w rozdzielczości 4K w aż 120 FPS-ach, aczkolwiek biorąc pod uwagę problemy obecnej generacji z utrzymaniem stabilnego 4K nawet 30 klatkach na sekundę, wydaje się to nieco wątpliwe. Ponadto konsola zawierać będzie procesor od AMD oraz wbudowany dysk SSD.

Kiedy premiera Xboxa Series X i ile będzie on kosztował?

Podobnie jak w przypadku Playstation 5, w zapowiedziach http://techpolska.pl/ nie znajdziemy dokładnej daty premiery konsoli. Wiemy jedynie, że (również podobnie jak w przypadku PS5) zadebiutuje ona w okolicach świąt w 2020 roku. Możemy więc już przygotowywać się na świąteczną wojnę konsol.

Nie wiemy także, ile Xbox Series X będzie kosztował. Z jednej strony biorąc pod uwagę rzekome możliwości urządzenia trudno się spodziewać, aby było ono tanie. Z drugiej, PS5 ma być rzekomo tańsze, niż wiele osób podejrzewa, a Microsoft z pewnością nie będzie chciał, aby jego produkt mocno odstawał cenowo od konkurencji.

Znamy już za to jedną z gier, która dostępna będzie na premierę konsoli. Mowa o Halo Infinite, czyli kolejnej części popularnych (chociaż niekoniecznie w Europie, a bardziej w Stanach Zjednoczonych) pierwszoosobowych strzelanek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ