czy puzzle 3D warto kupić dziecku?

Puzzle i układanka 3D w ostatnich czasach stały się dość popularne. Na sklepowych półkach znajdziemy je obok tych tradycyjnych. Za pomocą puzzli 3D dziecko jest w stanie stworzyć trójwymiarowe, przestrzenne obiekty lub przedmioty. Puzzle 3D wykonywane są z różnych materiałów i są przeznaczone dla dzieci od 3 roku życia.

Dlaczego warto kupić dziecku puzzle?

Puzzle i układanki 3D to nie tylko zabawki, które służą tylko rozrywce. Układając puzzle dziecko uczy się poprzez zabawę, nowych umiejętności. Takie układanie puzzli stymuluje mózg, uczy logicznego i kreatywnego myślenia każde dziecko. Dodatkowo maluch uczy się cierpliwości i wytrwałości. Jego percepcja wzrokowa, orientacja przestrzenna i koordynacja wzrokowo-ruchowa jest poprawiona. A wyobraźnia pobudzona.

Puzzle i układanki 3D dla dzieci

Rodzaje puzzli 3D

Puzzle i układanki 3D umożliwiają dziecku stworzenie przestrzennych budowli. Może to być pojazd, urządzenie czy zwierzątko. Puzzle i układanki 3D mogą być wyprodukowane z różnych materiałów. Najczęściej wykorzystywana jest gruba tektura oraz tektura laminowana. Na rynku można jeszcze spotkać puzzle 3D drewniane, jednak działają one nieco inaczej. Rodzajów puzzli i układanek 3D wyróżniamy kilka rodzajów, są to:

Puzzle 3D drewniane, najczęściej z ich pomocą dzieci mogą zbudować pojazdy lub zwierzęta. W zestawie występują drewniane elementy o różnych kształtach, które należy dopasować do pozostałych elementów. Aby puzzle mogły połączyć się ze sobą, mają specjalne rowki i nacięcia.

Tradycyjne puzzle trójwymiarowe dla dzieci, taki rodzaj puzzli może być używany już przez 3-letnie dzieci. Podczas wyboru odpowiedniego zestawu puzzli dla swojej pociechy zwróćmy uwagę na oznaczenie wiekowe, które znajduje się na każdym opakowaniu. Puzzle, które są przeznaczone dla starszych dzieci są bardziej skomplikowane oraz dodatkowo mają zdecydowanie więcej elementów.

Budowle trójwymiarowe dla dzieci, na rynku dostępne są zestawy budynków i innych różnych konstrukcji architektonicznych. Są bardzo popularne.

Przeczytaj też: http://www.moto-detal.pl/puzzle-dzieciece-jakie-akcesoria-moga-byc-przydatne/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ