Jak używać Excela do zarządzania codziennym życiem

Arkusze kalkulacyjnie to nie tylko narzędzie, którego funkcjonalności sprawdzą się nie tylko w biurze. Dzięki pogłębieniu swojej wiedzy na temat tego programu, w którym czasie uda ci się również wpłynąć na swoją efektywność osobistą. W jaki sposób? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Marzysz o tym, aby stać się bardziej zorganizowaną osobą? Okazuje się, że w osiągnięciu tego celu niezwykle przydatny będzie kurs Excel – przeprowadzony samodzielnie lub odbyty w profesjonalnym ośrodku szkoleniowym. Pomoże Ci on w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje ten niepozorny program. Jesteś ciekawy, co może zrobić za ciebie Excel? Poniżej znajdziesz cztery przykłady ich zastosowania.

Microsoft Excel – nie tylko prosty arkusz

Większości z nas program ten kojarzy się z arkuszami kalkulacyjnymi. Tak naprawdę jednak oferuje on znacznie więcej możliwości – między innymi dzięki wykorzystaniu VBA, czyli skryptowego języka programowania, który został zintegrowany z aplikacjami pakietu Microsoft Office. W praktyce oznacza to, że w Excelu uda ci się wygenerować obiekty jak przyciski, boksy tekstowe i wiele innych przydatnych elementów. Dzięki nim arkusz przestaje być jedynie zbiorem kolumn i wierszy, a zaczyna stanowić obszar roboczy, na którym możesz umieszczać interaktywne elementy i otrzymywać za ich pomocą niezwykle przydatne informacje. Aby w pełni wykorzystać tę funkcjonalność, warto jednak przejść profesjonale szkolenie Excel. Jeśli jednak jesteś początkującym użytkownikiem programu, a kurs Excel jest dla ciebie zbyt dużym wydatkiem, nadal możesz skorzystać z jego niezwykle przydatnych funkcjonalności. Jakich?

Kurs Excel – niezawodny sposób na oszczędzanie

Jeśli zależy ci na lepszym zarządzaniu domowym budżetem, koniecznie wykorzystaj Excela do stworzenia arkusza, w którym będziesz zliczać wszystkie swoje wydatki. Odpowiednio sformatowany dokument dostarczy ci cennych informacji o stanie twojego zadłużenia czy sposobie wydawania pieniędzy. Systematycznie aktualizowany będzie również stanowił informację o bilansie konta, dzięki czemu swoje saldo będziesz mógł sprawdzać nawet bez konieczności logowania się na stronę banku. W internecie znajdziesz setki przykładowych arkuszy stworzonych właśnie z tym przeznaczeniem. Z pewnością odszukasz więc ten, który spełni twoje potrzeby.

Kalendarz dzienny, miesięczny, roczny…

Lubisz planować swój czas? A może jeszcze tego nie robisz, ale chciałbyś zaprowadzić zmiany w swoim dotychczasowym życiu? W tym również mogą pomóc funkcjonalności Excela. Jeden dokument podzielony na kilka arkuszy pomieści plany dnia, poszczególnych miesięcy, a nawet kalendarz roczny. Będziesz mógł wprowadzać do niego zarówno swój rozkład dnia, jak i na przykład ważne wydarzenia, które będą miały miejsce dopiero w przyszłym kwartale. W przypadku tak prostych formularzy szkolenie Excel okaże się zbyteczne. Aby mieć stały dostęp do dokumentu, warto umieścić go na dysku w chmurze. Dzięki temu będziesz mógł edytować go na bieżąco zarówno przy pomocy komputera, jak i tabletu czy smartfonu.

Plan posiłków

Starasz się dbać o to, co jesz? A może niedawno twój lekarz zalecił ci większe zwracanie uwagi na zawartość talerza? W każdej z tych sytuacji świetnym rozwiązaniem okaże się prowadzenie dziennika posiłków. Dzięki codziennemu wpisywaniu swojego jadłospisu (wliczając w to nie tylko dania główne, ale słodkości jedzone w drodze do pracy i chipsy pochłaniane przed telewizorem) łatwiej będzie ci kontrolować swój sposób odżywiania. Jeżeli nie chcesz tworzyć dokumentu na własną rękę, w sieci znajdziesz szereg gotowych wzorców, które możesz z powodzeniem wykorzystać na swój użytek.

Planowanie wakacyjnego budżetu

Przygotowania do wycieczki to zazwyczaj spory stres. Duża część zmartwień wynika zazwyczaj z obaw o finanse – często przecież zdarza się, że przed niedopatrzenie pewnych kwestii koszty podróży zaczynają wymykać się spod kontroli. Na szczęście w internecie znajdziesz szereg dokumentów stworzonych z myślą o planowaniu wakacyjnych wyjazdów. Uwzględnią koszty przejazdów, zakwaterowania, jedzenia i wielu innych aspektów podróży.

Szkolenie Excel receptą na twoją efektywność

To oczywiście zaledwie kilka z niezliczonej ilości sposobów wykorzystania programu Microsoft Excel do podniesienia swojej efektywności osobistej. Tak naprawdę im lepiej znasz funkcjonalności arkuszy, tym więcej pomysłów na ich wykorzystanie może zrodzić się w twojej głowie. Świetnym rozwiązaniem może okazać się profesjonalne szkolenie Excel, które pogłębi twoją wiedzę w tym temacie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: http://itschool.pl/szkolenia/microsoft-office/excel/

[Głosów:6    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ