Nowoczesne monitory Odyssey

Monitory gamingowe Samsung Odyssey charakteryzują się ogromną wydajnością. Przekonajmy się, co odróżnia je od konkurencji.

Co wyróżnia monitory Odyssey?

Monitory dla graczy muszą zapewniać najwyższą wydajność. Liczy się nie tylko odwzorowanie obrazu, ale też częstotliwość odświeżania, zastosowane podzespoły i typ matrycy, który wpływa na czas reakcji. Monitor musi oferować o wiele więcej – komfort rozgrywki i możliwość zatopienia się bez reszty w fantastycznych światach. Od momentu wejścia na rynek zakrzywione ekrany zaczęły być masowo wykorzystywane przez graczy w celu poprawy wrażeń grania w najciekawsze tytuły. By połączyć wszystkie te cechy, inżynierowie Samsunga stworzyli serię monitorów Odyssey – tegorocznych debiutantów CES 2020. Dziś możemy je kupić bez problemu w Polsce. Czym charakteryzują się monitory Odyssey?

  1. Zakrzywienie 1000R – Samsung Odyssey jest pierwszym dostępnym na rynku urządzeniem z promieniem krzywizny 1000 milimetrów. To wartość idealnie dopasowana do budowy ludzkiego oka. Z monitorem gamingowym 1000R możemy poczuć się tak, jakbyśmy byli częścią akcji, która ma miejsce na ekranie. Jednocześnie nie musimy obawiać się o żadne odkształcenia – obraz wygląda doskonale pod każdym kątem.
  2. Wybitnie niski czas reakcji – 1 ms. To świetny wynik, który mogą zaoferować tylko monitory gamingowe z najwyższej półki.
  3. Odświeżanie 240 Hz – choć jeszcze niedawno najnowszym trendem był wyższy standard odświeżania na poziomie 120 lub 144 Hz, dziś już możemy nabyć znakomite maszyny oferujące aż 240 Hz. To niesamowita poprawa płynności obrazu. Po skorzystaniu z takiego monitora standardowe 60 Hz już nigdy nie będzie wyglądać tak samo.
  4. Wykorzystanie technologii QLED – znacznie jaśniejsze i bardziej realistyczne barwy oraz odcienie. Standard ten pochodzi z high-endowych telewizorów Samsung. Zapewnia doskonały komfort rozrywki i niesamowite wrażenia z codziennego użytkowania. Monitory Odyssey pod tym kątem deklasują swoich konkurentów.
  5. Standard HDR600 – niezwykła poprawa kontrastu czerni i bieli. Takie rozwiązanie szczególnie dobrze wygląda na przykład w grach utrzymanych w futurystycznej, kosmicznej scenerii.

Na rynku kupimy trzy monitory Odyssey – dwa warianty G7 i jeden G9

Monitor Odyssey G9 jest rezultatem najnowszych trendów, które charakteryzują współczesne monitory gamingowe. Ekran ma aż 49 cali, a jego rozdzielczość to Dual QHD – 5120 x 1440 pikseli. Wyświetlacz korzysta z technologii FreeSync Premium Pro i G-Sync. Świetną sprawą jest tryb PBP – Picture by Picture, który pozwala nam na korzystanie z dwóch źródeł obrazu w ich domyślnej rozdzielczości. Samsung Odyssey to monitory przede wszystkim dla graczy, ale możemy także wykorzystać ich potencjał w wielu innych zadaniach. Monitor Odyssey G7 może mieć przekątną 32 albo 27 cali. W obydwóch modelach zastosowano wyświetlacz 16:9 z zakrzywieniem 1000R i najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. Rozdzielczość monitorów G7 to WQHD – 2560 x 1440 pikseli.

Co w zasadzie dają tak znakomite parametry i interesujące technologie? To przede wszystkim niesamowity poziom realizmu. Gry wyglądają naprawdę żywo – wszystko jest bardziej realistyczne i kolorowe. Nie ma miejsca na małą intensywność barw i brak dynamizmu. Monitory dla graczy muszą być także odpowiednio wydajne, by zapewnić przewagę w rywalizacji z przeciwnikami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ