Kiedy kasa fiskalna jest niezbędna w sklepie internetowym?

Coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie sprzedaży za pośrednictwem internetu. Jednak warto pamiętać, iż jeżeli decydujemy się na otwarcie swojego sklepu internetowego powinniśmy dowiedzieć się, czy nie będzie nam potrzebna kasa fiskalna. Zatem w jakich przypadkach przedsiębiorca działający w internecie powinien ją zakupić?

Warto pamiętać, iż w tym roku przepisy dotyczące posiadania kasy fiskalnej uległy zmianie. Obecnie kasy fiskalnej nie muszą stosować przedsiębiorcy, którzy w szczególności dokonują sprzedaży na rzecz przedsiębiorstw, jak również placówek, które prowadzą działania gospodarcze. Z tego obowiązku zwolnieni są także przedsiębiorcy, którzy osiągają obrót ze sprzedaży na rzecz wszystkich osób fizycznych, które nie prowadzą własnej działalności gospodarczej. Do tej grupy zaliczają się także rolnicy ryczałtowi. Ostatnią grupę osób, które nie muszą posiadać kasy fiskalnej są osoby, które prowadzą sprzedaż wysyłkową w internecie i tym samym otrzymują zapłatę w bezgotówkowej formie. Zapłata jest przekazywana bezpośrednio na konto bankowe.

Jednak należy mieć świadomość, iż istnieją pewne wyjątki od tej reguły. Istnieje bowiem pewna liczba osób, które już od pierwszej sprzedaży powinny posiadać kasę fiskalną. Do tej grupy zaliczane są między innymi osoby prowadzące sklep internetowy, które świadczą usługi dostaw zapisanych oraz niezapisanych nośników danych, jak również trudnią się dostawą części do pojazdów silnikowych ( z wyłączeniem motocykli). Warto pamiętać również o tym, iż kasę fiskalną powinni posiadać także przedsiębiorcy, którzy przez internet sprzedają biżuterię oraz sprzęt telekomunikacyjny, radiowy oraz fotograficzny, a także sprzedający wyroby tytoniowe, perfumy oraz wody toaletowe, jak również napoje alkoholowe.

Należy mieć świadomość, iż od tego roku przepisy w zakresie stosowania kas fiskalnych w przedsiębiorstwach, które prowadzą sprzedaż internetową uległy zmianie. Obecnie nie wszyscy muszą posiadać tego typu kasę, jednak są pewne wyjątki, o czym powinniśmy pamiętać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ