Kantor internetowy - korzyści dla klienta

Teraz wymiana walut online jest niezwykle łatwa. Wystarczy posiadać konto w kantorze internetowym, aby móc szybko i bez wychodzenia z domu dokonywać wymiany walut. Z kantora mogą korzystać zarówno osoby fizyczne jak i osoby prawne.

Kantor internetowy daje możliwość wymiany walut po bardzo korzystnych kursach (często dużo lepszych niż w kantorach stacjonarnych czy bankach) i przelania uzyskanych środków na własne konto w kraju lub za granicą lub na rachunek innej osoby lub firmy. W przypadku regularnych lub dużych wymian bardzo często można negocjować ceny kursów, co może stanowić jeszcze większą oszczędność.

Kolejną zaletą kantora internetowego jest to, że w łatwy i szybki sposób można sprawdzić bieżący np. kurs euro i usd. Co umożliwia podjęcie decyzji o dokonaniu wymiany walut w dowolnej chwili, a nie wiąże się to z bieganiem po mieście i szukaniem kantoru.

Kantor internetowy daje też duże możliwości dla kredytobiorców w walutach zagranicznych. Spłacając ratę bezpośrednio w walucie, w której kredyt został zaciągnięty, klient znacznie obniża swoje koszty, poprzez uniknięcie automatycznego przewalutowania przez bank, a dokonywania zakupu waluty po atrakcyjniejszym kursie oferowanym przez kantor internetowy.

Bardzo często kantor internetowy oferuje aplikację mobilną na telefon, co jeszcze bardziej umożliwia klientom realizowanie transakcji w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie.

Aby wyjść naprzeciw wymaganiom klientów, którzy mają mało czasu, kantory internetowe oferują również dodatki do swoich usług m.in. takie jak:

– stałe zlecenia, które umożliwia automatyczne dokonywanie kupna lub sprzedaży walut, redukuje marżę, a także daje gwarancję niższego kursu niż przy tradycyjnej transakcji;

– alerty walutowe, które ułatwiają analizę rynku walutowego, zapewniają gwarancję wybranego kursu, a co najważniejsze umożliwiają automatyczne założenie transakcji wymiany walut, kiedy wybrany kurs usd czy euro zostanie osiągnięty.

Wymiana walut online przynosi wiele korzyści, transakcje są realizowane szybko, wygodnie i bezpiecznie. Kantor internetowy gwarantuje szybką realizację transakcji – bardzo często transakcje są realizowane w 15 minut. Mogą być one dokonywanie przez całą dobę co nie byłoby możliwe w przypadku kantorów stacjonarnych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ