Jak zadbać o zawartość telefonów w Twojej firmie?

Zarządzanie telefonami, a także komputerami i tabletami w firmie nie musi być skomplikowane. W tym celu wykorzystuje się MDM, czyli zarządzanie danymi i konfiguracją urządzeń mobilnych w celu poprawy efektywności i bezpieczeństwa pracowników.

Coraz więcej firm wyposaża swoich pracowników w urządzenia mobilne. Służą one nie tylko do kontaktu, ale również do realizowania codziennych obowiązków. Aby przedsiębiorca miał pewność, że posiadacze sprzętu tego rodzaju korzystają z niego zgodnie z przeznaczeniem, może wdrożyć usługę MDM, czyli Mobile Device Management.

Czym jest MDM?

Mobile Device Management to wspólne określenie oprogramowania, które przeznaczone jest do zdalnego zarządzania smartfonami, tabletami i laptopami pracowników. Mogą one pracować z różnymi systemami operacyjnymi i umożliwiają konfigurowanie urządzeń zdalnie.

Także MDM pozwala na tworzenie różnych polityk dla urządzeń oraz grup urządzeń, lokalizowanie urządzeń, a także czyszczenie i blokowanie ich pamięci w przypadku ich utraty. Oprogramowanie to pozwala również na zdalną dystrybucję aplikacji potrzebnych pracownikom, a przy tym gwarantuje uzyskanie optymalnego poziomu bezpieczeństwa, na przykład poprzez wykrywanie złośliwego oprogramowania, robienie kopii zapasowych czy szyfrowanie danych.

Korzyści związane z wdrożeniem MDM:

  • pracownicy na urządzeniach firmowych korzystają tylko z wyznaczonych aplikacji, dzięki czemu mogą łatwiej skoncentrować się na swojej pracy
  • zabezpieczenie wszystkich ważnych danych firmowych przed utratą, włamaniami i wirusami
  • możliwość zarządzania urządzeniami pracowników zdalnie, bez potrzeby dostarczania ich do firmy
  • zmniejszenie kosztów związanych z użytkowaniem urządzeń mobilnych
  • dostęp do historii użytkowania urządzeń i możliwość tworzenia statystyk

Wobec tego zalety wdrożenia Mobile Device Management powodują, że dzisiaj z usługi tego rodzaju korzysta coraz więcej firm. Można zamówić ją między innymi u swojego operatora telefonii komórkowej, który będzie mógł dostarczyć odpowiednie narzędzia potrzebne do zarządzania urządzeniami mobilnymi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ