Internauci stawiają na szybkie płatności

Trendem w sieci stają się zakupy spontaniczne, dokonywane m. in. za pomocą przenośnych urządzeń, które dają możliwość natychmiastowego opłacania transakcji. Sprzedawcy dążą więc do uelastycznienia swojej oferty i procesu zakupów. Ma on być prosty i wygodny w obsłudze. Wyzwaniom rynku odpowiada teraz tzw. sprzedaż wielokanałowa, czyli omnichannel, nastawiona zwłaszcza na klienta ceniącego nowoczesne rozwiązania i oszczędność czasu. Wiąże się to z oferowaniem równolegle różnych form płatności przez internet.

W opinii większości internautów, zakupy online są wygodniejsze, tańsze oraz dające możliwość większego wyboru produktów dostępnych przez całą dobę, w przeciwieństwie do zakupów w tradycyjnych sklepach. Potwierdza to raport „E-commerce w Polsce 2016”. Z sondaży stworzonych dla Gemius „eCommerce Polska 2015” wynika, że aż 60 proc. badanych internautów, przy dokonywaniu zakupów, preferuje szybkie płatności, takie jak Dotpay. Konsument stawia więc teraz na wygodę, szybkość, możliwość dokonywania płatności w różnych walutach i z urządzeń mobilnych.

Czym jest Dotpay?

To system płatności założony w 2000 roku, należący do firmy DotPay S.A. z siedzibą w Krakowie. Spółka jest jednym z europejskich liderów płatności internetowych. Oferuje bezpieczne i wygodne płatności online i szeroki dostęp do przelewów elektronicznych. Dotpay to jedna z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce marek płatności internetowych.

Dotpay stawia na optymalizację płatności, tak, by finalizować je w jak najmniejszej liczbie kroków, co pozwala w efekcie zmniejszyć czas oczekiwania na zamówienie. Dzięki smartfonom i tabletom, klienci mogą dokonać niezbędnych operacji prawie w każdych warunkach, bez dostępu do komputerów stacjonarnych i co najważniejsze, bez ograniczenia co do miejsca i czasu.

Jakie formy płatności obsługuje Dotpay?

Dotpay stawia na w pełni automatyczne szybkie transfery PayByLink i półautomatyczne e-przelewy. Podczas realizacji przelewu dane wypełniane są automatycznie, a ich edycja jest niemożliwa. Kupujący nie traci czasu na ręczne wprowadzanie danych, nie ma też ryzyka pomyłki.

Nie wszystkie banki oferują jednak usługi e-transferu. W takich przypadkach klient otrzymuje instrukcje dokonania przelewu i zostaje przekierowany na stronę swojego banku. Finalizuje następnie transakcję, wykonując przelew na podane w instrukcji dane.

Jednak w obu formach szybkich przelewów online, sprzedawca od razu dostaje informację o dokonaniu płatności, co pozwala niezwłocznie rozpocząć realizację zamówienia.

Najpopularniejszą formą płatności są przelewy realizowane przy użyciu kart płatniczych. Niezbędne są do tego dane karty i zatwierdzenie płatności. W związku z tym Dotpay udostępnia szereg ułatwień, a wśród nich m. in. płatności: jednym kliknięciem – tzw. płatności one-click, cykliczne, walutowe, Dynamic Currency Conversion, czyli możliwość wykonania operacji w walucie karty oraz IVR, czyli płatność kartą przez telefon.

Gwarancja bezpieczeństwa

Dotpay spełnia restrykcyjne wymogi bezpieczeństwa procesu płatności, posiadając m. in. certyfikaty PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) Level 1 oraz Thawte Web Server Certificate (Extended Validation). Zachowane zostaje bezpieczeństwo danych osobowych oraz danych kart kredytowych.

Usługi przeznaczone do regulowania płatności internetowych

Płatności one-click pozwalają na zachowanie danych karty w systemie, po uprzedniej zgodzie klienta. Dzięki temu kolejne zakupy zatwierdzane są tylko jednym kliknięciem. Są więc szybsze i wygodniejsze. Usługę stworzono z myślą o tzw. zakupach impulsywnych, dokonywanych spontaniczne, za niewielkie kwoty. Dotyczą one głównie klientów poniżej 35. roku życia, którym zależy na dokonaniu szybkich transakcji. W przeciwnym razie są w stanie zrezygnować z usługi. Płatności typu one-click to idealne rozwiązane dla sklepów, do których klienci wracają w nieregularnych odstępach czasu, płacąc za każdym razem inną kwotę.

Innego rodzaju usługą są płatności cykliczne, polegające na regularnym obciążaniu karty kupującego określoną kwotą, według harmonogramu płatności. To wygodna forma dla osób, które mają problemy z regularnym płaceniem rachunków i abonamentów.

System stworzony z myślą o najbardziej wymagających klientach

Przelewy dokonywane są poprzez zalogowanie się do systemu MasterPass, następnie transakcję potwierdza się mPIN-em, nie trzeba więc za każdym razem podawać danych karty płatniczej. Taką formę płatności udostępniła organizacja płatnicza MasterCard. Inną innowacyjną usługą jest także BLIK, czyli rozwiązanie umożliwiające dokonanie płatności szybkim przelewem, za pomocą jednego kliknięcia, bez wychodzenia z tzw. koszyka. Płatność potwierdza się kodem wygenerowanym przez aplikację bankową. Nie potrzeba więc skomplikowanych urządzeń – wystarczy najprostszy smartfon z aplikacją banku.

Do rozwiązań przyszłości w zakresie internetowych płatności, należy również system płatności odroczonych. Stworzono go z myślą o klientach, którzy na przykład oczekują przelewu wynagrodzenia dopiero za kilka dni, a zakupów chcą dokonać natychmiast. Dzięki temu istnieje możliwość sprawdzenia zakupionego towaru, a fakturę opłaca się w ciągu 14 dni, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. W przypadku braku możliwości spłacenia należności w podanym terminie, płatność może być rozłożona na raty. Taką możliwość oferuje Dotpay we współpracy z firmą FerBuy, która ponosi całkowite ryzyko transakcji. Dlatego sklep zawsze otrzyma należność za sprzedany towar. Taki sposób płatności sprawdza się, zwłaszcza w przypadku zakupu odzieży i obuwia. Można zamówić kilka modeli, rozmiarów lub kolorów, wybrać najbardziej odpowiedni i ostatecznie zapłacić tylko za jeden, a resztę odesłać.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ