Dlaczego warto prowadzić fanpage

Każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie ma prowadzenie działań marketingowych. Kampanie nie muszą pochłaniać dużego budżetu, powinny być jednak przemyślane. Do najtańszych i najskuteczniejszych metod na znalezienie klientów zaliczamy obecność w sieci. Obok własnej strony internetowej powinniśmy prowadzić również fanpage na Facebooku. Dlaczego warto to robić?

Budowanie społeczności

Aktywne działania na Facebooku oraz podobnych platformach służą budowaniu społeczności. Każdy użytkownik portalu, który polubi nasz fanpage, na swojej ścianie od czasu do czasu ujrzy informacje pochodzące właśnie od nas. Jeżeli skomentuje lub polubi post, algorytm częściej będzie podsuwał mu nasze publikacje. W ten sposób zbudujemy więź z potencjalnym klientem. Zamieszczane przez nas treści muszą być jednak wartościowe. Częstotliwość pojawiających się na naszym fanpage ’u postów również nie jest bez znaczenia. Czasami mniej znaczy bowiem więcej. Więcej informacji na ten temat przeczytasz na stronie https://www.mmarketing.com.pl/.

Pozyskiwanie nowych klientów

Facebook daje nam możliwość płatnej reklamy. Podczas tworzenia kampanii wybieramy grupę docelową, którą możemy zawęzić przy pomocy takich parametrów, jak przedział wiekowy, lokalizacja czy zainteresowania. Dzięki spersonalizowanej reklamie mamy szansę dotarcia do osób, które zainteresują nasze usługi. Gdy nasz fanpage zgromadzi dużą liczbę aktywnych obserwujących, a wraz z ich przyrostem wzrośnie zainteresowanie naszymi treściami, najlepszą formą reklamy staną się udostępnienia. Warto zatem tworzyć ciekawe posty, które członkowie naszej społeczności będą zamieszczać na własnych stronach profilowych.

Bezpośredni kontakt z odbiorcą usług

Kolejna z zalet obecności na Facebooku to możliwość bezpośredniego kontaktu z klientem. Może odbywać się on przy pomocy komentarzy pod postami lub poprzez wiadomości prywatne. Pamiętajmy, aby udzielać rzetelnych i sprawdzonych informacji, w możliwie najszybszym czasie. Narzędziem uwierzytelniającym nasze działania są także Facebookowe recenzje. Zachęćmy więc osoby, które skorzystały z naszych usług, do podzielenia się opinią na łamach naszego fanpage ‘u. Jeżeli chcesz poznać inne możliwości reklamy w internecie to udaj się na https://www.seomariusz.pl/?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ