Coraz bardziej popularna reklama sklepu internetowego na facebooku

Coraz więcej klientów decyduje się na zakupy w internecie. Z tego powodu jeżeli jesteśmy właścicielami takiego sklepu, warto zainwestować w jego reklamę na facebooku. Jak wynika z najnowszych badań, klienci którzy zobaczą taką reklamę kupują więcej oraz częściej. Zatem w jaki sposób możemy wykorzystać te nowoczesne narzędzia marketingu?

Przede wszystkim jeżeli posiadamy własny sklep internetowy, powinniśmy założyć mu własny fanpage na facebooku. Tego typu usługa jest dostępna na tym popularnym portalu bezpłatnie. Dzięki temu możemy zdobyć nowych klientów, którzy po kliknięciu „lubię to” na naszej stronie będą otrzymywać aktualne informacje o promocjach lub rabatach. Warto pamiętać, iż założenie tego typu strony wpływa bardzo pozytywnie na pozycjonowanie naszej strony internetowej w wyszukiwarce Google.

Warto wiedzieć, iż posiaddając taki fanpage na facebooku możemy dotrzeć do osób, które jeszcze nie wiedzą o istnieniu naszego sklepu. Jest to możliwe także dzięki płatnej reklamie, jaką oferuje nam portal. Nie kosztuje ona zbyt wiele, a dzięki temu możemy trafić w wybraną grupę konsumentów.

Zdobywanie fanów swojego sklepu na portalu jest bardzo proste. Wystarczy, iż będziemy mieć kilku zadowolonych klientów, a oni polecą nasz sklep dalej. Nie warto inwestować w wirtualne kliknięcia, które tylko sprawią, iż będziemy mieć więcej polubień.

Należy mieć świadomość, iż wiele osób decyduje się na polubienie naszej strony w nadziei, iż otrzymają przydatne oraz atrakcyjne informacje. Z tego powodu warto od czasu do czasu organizować interesujące promocje, a także wprowadzić kupony rabatowe i konkursy. Taki profil bez problemu możemy prowadzić sami, choć istnieje możliwość również zlecenia komuś tej pracy.

Jak mówi popularne przysłowie „reklama jest dźwignią handlu”. Z tego powodu jeżeli prowadzimy sklep internetowy i zależy nam na doskonałej reklamie, powinniśmy zaistnieć w popularnym portalu społecznościowym. Warto skorzystać z nowoczesnej formy marketingu i zainwestować w reklamę na facebooku. Dzięki temu nasze zyski staną się większe, a inwestycja bardzo szybko nam się zwróci.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ