Apple Watch podbija rynek i serca konsumentów

Wszystko wskazuje na to, że Apple Watch osiąga pierwsze miejsca na rynku sprzedaży smartwatchy i urządzeń ubieralnych, podobnie jak wcześniej miało to miejsce w przypadku Maca oraz iPhone’a. Jak stwierdził Tim Cook, dyrektor generalny firmy Apple, już na początku sezonu świątecznego Apple Watch osiągnął na tym polu rekordowe wyniki. Tezę tę potwierdza raport opracowany przez analityków z firmy Slice Intelligence.

Zgodnie ze słowami Cooka, Apple Watch cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród klientów, a więc wielu z nich decyduje się na jego kupno. Szef firmy Apple przewidywał, że będzie to prawdziwy hit wśród tegorocznych prezentów na Boże Narodzenie. Stwierdził on także, że kwartał od października do grudnia 2016r. to, najpewniej, najbardziej dochodowy okres w historii sprzedaży tego urządzenia.

Czym jest Apple Watch?

Apple Watch to nowy, inteligentny zegarek, który obecnie można dostać w sklepach w postaci dwóch modeli: Series 1 oraz Series 2. Drugi wariant wyróżnia się tym, że posiada czujnik GPS, a jego wyświetlacz jest dwa razy jaśniejszy niż w modelu Series 1. Oprócz tego, jest on wodoodporny. Testy przeprowadzone przez pismo Komputer Świata potwierdziły wszystkie podane przez producenta właściwości.

Inaczej jednak niż ogłaszało wcześniej Apple, model Series 1, nie jest porównywalny z poprzednim modelem Apple Watch. Został on bowiem wzbogacony w nowy, nie występujący w poprzedniej wersji zegarka, procesor S1P. Jeszcze inaczej to wygląda w przypadku modelu Series 2, ponieważ został w nim wbudowany procesor S2. Ponadto, dzięki umieszczeniu w zegarku dodatkowego procesora graficznego, wszystkie zainstalowane aplikacje pracują sprawniej oraz się nie zacinają.

Mimo że Apple nie wypowiada się na ten temat, warto zauważyć, że Apple Watch Series 2 ma nieco większe rozmiary i wagę od swojego poprzednika. Już sama wykonana z aluminium obudowa zegarka jest cięższa o cztery gramy. Co więcej, jest ona o niemal jeden milimetr wyższa od starszego modelu, a długość jej przekątnej wynosi 42 milimetry.

Parametry zegarka stanowią efekt umiejscowienia w nim większej baterii (o pojemności 273 mAh), która nie mogłaby wystawać poza krawędzie obudowy. Dzięki jej zastosowaniu, urządzenie posiada o 30 procent energii więcej. Aby sprawdzić jego możliwości, przeprowadzono test, w którym włączono GPS: okazało się, że z uruchomionym odbiornikiem Apple Watch może wytrzymać dwa dni. Jednakże, w eksperymencie zastosowana została pewna sztuczka: GPS może się uruchomić w zegarku jedynie wówczas, gdy nie jest w stanie pobierać danych od podłączonego iPhone’a.

Nowości w Apple Watch 2

System operacyjny WatchOS 3

W dwóch nowych wariantach zegarków zainstalowano system operacyjny Watch OS 3. Dzięki temu, posiadają one opcję wykonywania połączeń alarmowych, szeroką gamę tarcz zegarowych do wyboru oraz dock, dzięki któremu każdą aplikację uruchomisz błyskawicznie. Apple Watch ma teraz dużo więcej możliwości bez potrzeby podłączania go do smartfonu – podobnie było zresztą w przypadku poprzednich, starszych modeli.

System GPS

Wbudowany moduł GPS pracuje w szybkim tempie i jest on stosunkowo dokładny. Podczas rekreacyjnej jazdy rowerem, na odcinku o długości 53 km, urządzenie pokazało jedynie o 450 metrów więcej niż powinno.

Lepszy wyświetlacz, nowy procesor

Wyjątkowo jasny wyświetlacz urządzenia sprawia, że jego zawartość jest widoczna nawet w promieniach południowego słońca. Zastosowanie procesora S2 powoduje z kolei to, że każda aplikacja, zarówno systemowa, jak i zainstalowana przez użytkownika, uruchamia się nie dłużej niż po kilku sekundach.

Wnioski

Nowe urządzenie z serii Apple Watch jest wodoodporne oraz zostało wyposażone w lepszej jakości wyświetlacz. Jednakże, pomimo zastosowania lepszego akumulatora, podobnie jak w przypadku innych smartwatchy, urządzenie wciąż szybko się rozładowuje. Ponadto, pełnię swoich możliwości może osiągnąć jedynie z telefonami firmy Apple (zgodnie z informacjami serwisu SprawdzonySerwisant.PL).

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ