Współczesny rynek handlu zarówno detalicznego, jak i hurtowego jest przesiąknięty sprzedażą w internecie. Trudno w takim razie o zaistnienie w branży bez odpowiednio przygotowanego sklepu internetowego. Profesjonalny Ecommerce, który miałby być napisany od podstaw specjalnie pod konkretne oczekiwania, może pochłonąć spore ilości gotówki, jednak czy tak musi być?

Otóż, nie! Sieć pełna jest darmowych wersji oprogramowania, które co prawda wymagają pewnej znajomości zagadnień programowania i cierpliwości w „rozgryzaniu” działania konkretnej wersji. Oczywiście istnieją także systemy zarządzania ecommerce, których zastosowanie wiąże się co prawda z minimalnym wkładem finansowym, jednak w zamian otrzymuje się wsparcie techniczne i możliwość dostosowania systemu ecommerce pod konkretne zapotrzebowanie (niestety jakbyś chciał zlecić stworzenie konkretnego modułu, ponieważ takowy jeszcze nie istnieje – będzie się to wiązało z jednorazowym wydatkiem). Jednak spokojnie – nie taki diabeł straszny, jak go malują – wystarczy chwilę pogrzebać w sieci i na pewno znajdziesz coś, co Cię w pełni zadowoli.

JAKIE CECHY POWINIEN POSIADAĆ SKLEP INTERNETOWY?

1. Powinien być prosty w obsłudze dzięki intuicyjnemu panelowi do zarządzania i to dla obu stron – kupującego, jak i sprzedającego.

2. Posiadać pełną, niezbędna funkcjonalność (posiadać zintegrowane wszystkie narzędzia, jakie są Ci niezbędne do sprawnego zarządzania zasobami sklepu).

3. Sprawnie działać i być odpowiednio zoptymalizowany – bowiem szybkie ładowanie stron sklepu jest bardzo dobrze widziane przez potencjalnych Klientów, natomiast problemy w działaniu mogą nawet podkopać zaufanie do sprzedawcy. Oczywiście ma to także wpływ na wysoką pozycję podczas wyszukiwania w Google.

4. Umożliwiać implementację różnych form płatności, dostawców (kurierów), ale także programów, hurtowni i portali aukcyjnych takich jak Allegro. Jeżeli dany ecommerce posiada tak rozbudowaną funkcjonalność – świadczy to o jego dopracowaniu i warto zainteresować się właśnie jego wyborem.

5. Niebanalny wygląd i praktyczny projekt, wpływający na przyjemny odbiór ze strony przeglądających. Dodatkowo szeroki wybór gotowych szablonów i możliwość tworzenia nowych z pewnością wspomoże Cię w wielu sytuacjach. Pozwala także na wyróżnienie się.

Problemem wielu darmowych systemów ecommerce jest brak pomocy technicznej, bieżących aktualizacji zabezpieczeń, jak i wiele dziur, poprzez które możliwe są włamania hakerów. Jednak należy odpowiedzieć sobie na pytanie – czy jesteś gotów podjąć ryzyko? Problem praktycznie zanika jeżeli jesteś obeznany w temacie i potrafisz sam sobie wszystko odpowiednio wdrożyć itd. Jednak jeżeli będziesz chciał skorzystać z pomocy profesjonalisty to i tak szarpnie Cię to po kieszeni. W takim układzie chyba już lepiej sięgnąć po jeden z autorskich ecommerce.

Istnieje wiele ciekawych ecommerce, których użytkowanie w podstawowej wersji nie pociągnie za sobą żadnych kosztów. Jednak należy być świadomym, że posiadają zwykle pewne ograniczenia, takie jak – transfer oraz limit pojemności, które po przekroczeniu sprawią ,że sklep niejako zamiera. Wówczas konieczne jest wykupienie pełnego abonamentu by przywrócić mu pełną świetność. POWODZENIA

Źródło:

1. Wikipedia.org

2. Netgraf.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ