Sklep internetowy na abonament – co przemawia na korzyść wybrania sklepu w modelu SaaS?

Jeśli decydujemy się na prowadzenie własnego sklepu internetowego, to będziemy potrzebować oprogramowania. Bez niego niemożliwe jest rozpoczęcie swojej przygody w e-biznesie jako internetowy sprzedawca. Do dyspozycji mamy szereg opcji, gdyż oprogramowanie można pozyskać na kilka sposobów. Jedne z nich są tańsze a drugie droższe. Przykładowo zlecenie stworzenia e-sklepu od podstaw wymaga czasu i dużych nakładów finansowych, a zdecydowanie się na sklep w modelu SaaS pozwala na szybkie otwarcie sklepu i to niskim kosztem. Z całą pewnością warto przyjrzeć się korzyściom płynącym posiadania sklepu na abonament.

Co przemawia na korzyść wybrania sklepu na abonament?

Przedsiębiorca marzący o posiadaniu sklepu internetowego idealnie dostosowanego potrzeb i oczekiwań z całą pewnością może zrealizować swoją wizję, jednakże musi liczyć się z koniecznością wydania niemałych pieniędzy. Taką możliwość daje bowiem zlecenie stworzenia e-sklepu specjalistom, którzy rzeczywiście są w stanie spełnić nawet nietypowe wymagania przedsiębiorcy. Niestety wiąże się to z koniecznością zainwestowania w projekt sporych kwot, liczonych w tysiącach. W przypadku małych i początkujących firm często jest to wręcz niemożliwe do osiągnięcia. Ponadto stworzenie takiego sklepu internetowego od podstaw wymaga czasu i nie ma co liczyć na to, że po kilku tygodniach otrzymamy w pełni gotowy i stabilny produkt. Jeśli zatem zależy nam zarówno na czasie i pieniądzach, jak również na wygodzie, to warto zdecydować się na sklep w modelu SaaS. Opcja ta idealnie sprawdzi się nawet w przypadku małego budżetu, gdyż sklep internetowy na abonament nie wymaga od nas posiadania dużego kapitału na start.

Decydując się na sklep online na abonament, nie trzeba zawracać sobie w ogóle głowy wysokimi kosztami początkowymi i można wejść na rynek za niewielką kwotę. W przypadku platformy Sky-Shop.pl wystarczy zarejestrować się na stronie i założyć w dosłownie parę minut e-sklep, a potem całkowicie za darmo testować go przez 14 dni. Przed upłynięciem okresu testowego wystarczy wybrać interesujący nas pakiet i płacić co miesiąc za użytkowane oprogramowanie w formie rat. Z całą pewnością nie obciąży to firmowego budżetu. Tym bardziej, że do wyboru mamy różne pakiety, w zależności od naszych indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych.

W przypadku sklepu w modelu SaaS nie trzeba martwić się zapleczem technologicznym, gdyż tego typu kwestiami zajmuje się szereg specjalistów. Oprogramowanie jest stabilne, ciągle rozwijane i na bieżąco aktualizowane. Zarządzaniem serwerami i pracami administracyjnymi zajmuje się usługodawca, a nie klient. Sklep na abonament to gotowe rozwiązanie, zawierające już na start zestaw szeregu najważniejszych narzędzi do prowadzenia e-sprzedaży, które można potem wzbogacić na nowo zgodnie ze swoimi potrzebami. Kolejna zaletą takiego rozwiązania jest to, że dzięki integracji sklepu z internetowymi hurtowniami można błyskawicznie wręcz zapełnić wirtualne półki w swoim sklepie. Dodatkowo można liczyć na bezpłatne wsparcie dla początkujących, wygodne funkcjonowanie, ładna szatę graficzną i bezpieczeństwo zakupów, a wszystko to za naprawdę niewielkie pieniądze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ