Pojemniki magazynowe

Przechowywanie towarów w magazynie wymaga wykorzystania odpowiednich jednostek opakowaniowych, które w dostateczny sposób będą chronić towary oraz zapewnią sprawny przebieg procesów zachodzących w magazynie. Właściwym rozwiązaniem są pojemniki logistyczne, o różnych wymiarach i kształtach, wykorzystywane do przechowywania oraz manipulacji towarami w magazynie. Pojemniki magazynowe najczęściej wykonane są z tworzyw sztucznych oraz charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia oraz wilgoć. Wymiary i kształty pojemników magazynowych dopasowane są do indywidualnych potrzeb i wymagań klienta.

Pojemniki do składowania w stosach

To pojemniki wykonane z tworzyw sztucznych, które można wykorzystywać wielokrotnie oraz łatwo przewozi się je na uniwersalnych nośnikach typu paleta Euro. Tego typu pojemniki wykorzystywane mogą być w wielu różnych branżach, na przykład w przemyśle spożywczym czy motoryzacyjnym. Najczęściej w magazynach służą do składowania drobnych towarów, dzięki specjalnej konstrukcji pojemniki umożliwiają również składowanie w stosach. Dzięki specjalnym uchwytom są łatwe w ręcznym przemieszczaniu i podnoszeniu, co usprawnia pracę ludzi z pojemnikami. Klasyczne pojemniki do składowania idealnie sprawdzają się w zastosowaniu w procesach magazynowych, takich jak kompletacja Multi Order Picking. Cena tego typu pojemników uzależniona jest od ich wymiarów i oscyluje w granicach od 9 do 50 zł w przypadku pojemników o standardowych kształtach.

Pojemniki oszczędzające powierzchnię

Każdy metr kwadratowy powierzchni w magazynie jest na wagę złota, dlatego zawsze należy szukać sposobów na ograniczenie jej wykorzystania. Takim sposobem są pojemniki trapezowe, które puste mogą być składowane gniazdowo a po obróceniu ich o 180 stopni, pozwalają oszczędzić do 75% ich pierwotnej objętości. Pojemniki mogą występować w formie z pokrywą, dzięki czemu idealnie sprawdzają się jako typowe transportery. Klasyczne pojemniki obrotowe lub trapezowe kosztują w granicach od 40 zł do 70 zł za sztukę. Nieco droższe są pojemniki w wersji wyposażonej o kółka samo skrętne, dzięki czemu mogą pełnić rolę jednostek transportowych wewnątrz magazynu.

Kuwety i małe pojemniki magazynowe

Często dużą trudność sprawia magazynowania drobnych elementów, takich jak śrubki, gwoździe i inne drobne przedmioty. Dobrym rozwiązaniem pozwalającym zachować porządek w magazynie są plastikowe kuwety magazynowe. Pozwalają na składowanie drobnych elementów a ich konstrukcja ułatwia szybkie pobranie zawartości oraz identyfikację przechowywanych elementów. Dobrze sprawdzą się nie tylko w dużych magazynach ale również mniejszych warsztatach, na przykład samochodowych lub bezpośrednio na stanowiskach produkcyjnych. Cena pojemników w zależności od rozmiarów, to od 5 do 30 zł za sztukę.

Wykorzystanie pojemników magazynowych w magazynowaniu i logistyce jest bardzo szerokie. Przechowywanie oraz manipulacja pojemnikami dostosowanymi do charakterystyki produktu oraz magazynu jest dużo sprawniejsze, pozwala na optymalizację procesów magazynowych oraz optymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ