Jakie oprogramowanie dla sklepu internetowego wybrać

Wybór najodpowiedniejszego oprogramowania to jeden z najważniejszych etapów zakładania własnego sklepu internetowego. To od niego zależy wygląd sklepu, wielość funkcji, prostota użytkowania. Oczywiście dostępnych jest wiele darmowych rodzajów oprogramowania. Ten wybór ma jednak wiele minusów. Często uniemożliwia skorzystanie z wielu funkcji, które znacznie ułatwiają pracę, ale też sprawiają, iż dana witryna jest postrzegana przez klientów jako bardziej atrakcyjna. Dlatego też wiele osób decyduje się na wybór płatnych wersji oprogramowania służącego do prowadzenia sklepu online.

Jakie oprogramowanie będzie dla Ciebie najlepsze?

Bezpłatne rodzaje oprogramowania są dobrym wyborem dla małych sklepów internetowych, jednak osoby, którym zależy na wysokiej jakości systemu sprzedażowego mogą zdecydować się na bezpłatny program, w którym sami wybiorą dodatkowe moduły, za które chcą płacić. To pozwoli na spersonalizowanie funkcjonalności, na których zależy danemu właścicielowi sklepu online. Płatne wyróżniają się większym profesjonalizmem, wielością funkcji oraz łatwiejszą obsługą. Wszystko jednak zależy od tego, czego potrzebuje dana osoba. Oto przegląd najpopularniejszych płatnych i darmowych systemów sprzedażowych.

Najlepsze oprogramowania sklepów internetowych

Jednym z najczęściej wybieranych darmowych programów jest PrestaShop. Jego obsługa polega na intuicyjności, więc w łatwy sposób można zrozumieć jego działanie i nie trzeba uczyć się jego obsługi. Zawiera podstawowe funkcjonalności, które można poszerzyć. Kolejnym, również darmowym systemem jest Magneto. Wydaje się trudny oraz skomplikowany w obsłudze. Przyczyną jest wielość rozszerzeń oraz funkcji. System ten jest niezwykle doceniany w krajach zagranicznych, jednak obecnie coraz więcej polskich sprzedawców decyduje się na tę opcję. Sprzedawcy posiadający swoje witryny oparte na WordPress mogą zdecydować się na darmową wtyczkę o nazwie WooCommerce. Warto ją przetestować, bo może się okazać, że spełnia wszelkie oczekiwania. Do płatnych systemów należą: Shoper, Click Shop, IAI Shop, Sky-Shop. Wyróżniają się tym, iż umożliwiają zakup licencji na dany okres czasu, bądź jednorazowej posiadają odpowiednie wsparcie techniczne oraz integracje wielu usług oferowanych przez sklep internetowy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ