Kolekcjonowanie designerskich plakatów stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Również coraz więcej osób chętniej sięga po plakaty niż tradycyjne obrazy podczas dekorowania ścian. Trudno się zatem dziwić, że sklepy zajmujące się dystrybucją tego rodzaju materiałów przeżywają oblężenie i tu pojawia się problem: jak zapakować plakaty, żeby bezpiecznie dotarły do odbiorcy? Jest na to sprawdzony sposób – wystarczy użyć do tego celu kartonowych tub wysyłkowych.

Kartonowe tuby – idealne do wysyłki plakatów

Przy wysyłce plakatów należy zachować szczególną ostrożność, by dotarły w miejsce docelowe w nienaruszonym stanie. Pogniecione, podarte lub uszkodzone będą bezwartościowe dla klienta. W związku z tym, najlepiej je zrolować i umieścić w specjalnych tubach kartonowych. Profesjonalne tuby wysyłkowe, przeznaczone do transportu plakatów i map o różnej wielkości, można znaleźć w tym sklepie: https://www.rajapack.pl/koperty-tuby/tuby-tuleje-tekturowe_C1216.html. W ofercie sprzedawcy znalazły się zarówno białe, jak i brązowe tuby kartonowe z zatyczkami, a także kwadratowe tuby wysyłkowe.

Tuby wysyłkowe – jakie są ich rodzaje?

Tekturowe tuby to najlepszy sposób na zabezpieczenie plakatów, map czy innych papierowych przedmiotów o dużym formacie podczas transportu. Wysyłkowe tuby są wykonywane z wysokiej jakości tektury, dzięki czemu stanowią doskonałą ochronę dla umieszczanych w nich towarów. Co ważne, są bardzo lekkie, dlatego nie powodują zwiększenia kosztów transportu.

Jakie rodzaje kartonowych tub można znaleźć w sklepach?

  • Brązowe tuby kartonowe z zatyczkami
  • Białe tuby kartonowe z zatyczkami
  • Kwadratowe tuby wysyłkowe

Warto również zaznaczyć, że kartonowe tuby są dostępne w wielu rozmiarach, dzięki czemu można je z łatwością dopasować do gabarytów przesyłki.

Pakowanie plakatu do wysyłki krok po kroku

Jak zapakować plakat, by dotarł w idealnym stanie do klienta? Przede wszystkim należy go delikatnie zwinąć w rulon i ostrożnie umieścić w tekturowej tubie. Warto przy tym pamiętać, że nie trzeba dodatkowo unieruchamiać plakatu za pomocą gumek recepturek lub taśmy klejącej, ponieważ kiedy plakat zostanie wsunięty do tuby, nie będzie się samoczynnie rozwijał. Kolejny krok to umieszczenie na końcach tuby niewielkiej ilości folii bąbelkowej, która skutecznie zapobiegnie przesuwaniu się plakatu. Na koniec należy zamknąć tubę przy pomocy plastikowych dekielków, które z kolei warto dodatkowo zakleić taśmą klejącą, by nie miały możliwości się otworzyć.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:27    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ