ITH rozwija sieć kolokacji dla firm na terenie Polski

W pierwszym kwartale 2023 roku ITH z sukcesem poszerzyło swoje możliwości infrastruktury internetowej, wprowadzając nowe przestrzenie kolokacyjne w Warszawie i Katowicach. Obiekty te dołączają do istniejących lokalizacji na Al. Jerozolimskich w Warszawie, Bytomiu i Krakowie. Wszystkie te miejsca są połączone za pomocą zaawansowanej sieci światłowodowej ITH, która umożliwia dostęp do Internetu oraz transmisję danych.

Posiadając różnorodne obiekty kolokacyjne, umożliwiamy naszym Klientom wybór najlepszego miejsca dla ich sprzętu. W zależności od potrzeb Klienci mogą chcieć zbudować dodatkowe centrum danych w innym mieście lub mieć obiekt kolokacyjny blisko siedziby firmy, co ułatwia dostęp dla pracowników. Jesteśmy elastyczni i możemy zaoferować kolokację w dowolnym z naszych obiektów, nawet w kilku jednocześnie, w ramach jednej sieci korporacyjnej opartej na ITH Net. – mówi Niko Bałazy, CEO ITH.

ITH — szybkość i niezawodność przesyłania danych w sieci

ITH to firma założona przez Niko Bałazy i Jakuba Jedynaka, specjalistów w dziedzinie telekomunikacji, którzy postanowili dostarczać polskim przedsiębiorcom zaawansowane rozwiązania w zakresie ICT. W ich ofercie znajdują się takie usługi jak Internet, kolokacja i hosting.

W 2017 roku założyciele ITH sprzedali swojego poprzedniego operatora i rozpoczęli nową działalność na rynku telekomunikacyjnym. W 2020 roku firma zyskała zaufanie swoich klientów, udostępniając możliwość bezpłatnego przetestowania usług przez prawie rok. Co ciekawe, żaden z klientów, którzy wykorzystali tę możliwość, nie zrezygnował z oferty – wszyscy zdecydowali się na przedłużenie umowy z ITH.

W kolejnych latach firma ITH kontynuowała swój rozwój – w 2021 roku rozszerzono ofertę o platformę hostingową Kru.pl, a także pozyskano pierwszych inwestorów. W 2022 roku odbyła się udana druga runda finansowania, w której uczestniczyli krakowski fundusz B Capital ASI oraz znany warszawski przedsiębiorcazakończyła się ona sukcesem operatora.

Dzięki stale rosnącemu wsparciu finansowemu i merytorycznemu ITH działa na terenie całej Polski, obsługując klientów w miastach takich jak: Kraków, Rzezawa, Brzesko, Zielonki, Węgrzce, Katowice, aglomeracja śląska, Lublin, Lubin, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Zielona Góra, Rzeszów, Radom, Gdynia, Sopot, Łódź, Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Kielce, Opole, Szczecin, Toruń i Warszawa. ITH nieustannie się rozwija, ulepszając swoją ofertę i dostosowując się do potrzeb rynku.

ITH — elastyczne i skalowalne usługi IT dla Twojego biznesu

ITH, firma specjalizująca się w usługach IT dla biznesu, obsługuje ponad 10 000 klientów, w tym takie znane marki jak CCC, Solid Security, TUZ, Rosmann i Rage Quit Games. Firma oferuje szeroką gamę usług, takich jak Internet dla firm, łącza transmisji danych, kolokacja i serwery dedykowane. Ponadto ITH współpracuje z obiektami, takimi jak hale Panattoni, galeria Odyseja w Brzesku czy sieć centrów handlowych ATUT, rozmieszczonych na terenie całej Polski.

W ramach inicjatywy ITH Ready firma podłącza do sieci ITH Net biurowce na terenie całego kraju. Zarówno najemcy, jak i właściciele oraz zarządcy budynków zyskują dzięki temu liczne korzyści, takie jak:

 • Ujednolicenie i uporządkowanie infrastruktury budynków.
 • Szybka instalacja usług ITH Net.
 • Możliwość bezpłatnego korzystania z łącza podstawowego i zapasowego.

Niko Bałazy, CEO ITH, podkreśla, że: elastyczność i ciągłe dostosowywanie się do potrzeb klientów stanowi klucz do sukcesu firmy. Współpraca z klientami biznesowymi nie tylko pozwala na realizację usług dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb, ale także na tworzenie innowacyjnych rozwiązań, które ułatwiają i przyspieszają ich działalność.

ITH oferuje szeroką gamę usług, które można elastycznie dostosowywać do potrzeb klientów:

 • Internet dla firm.
 • Łącza transmisji danych.
 • Kolokacja i serwery dedykowane.
 • Telefonia IP, w tym wirtualna centrala.
 • Hosting.
 • Projektowanie i wdrażanie instalacji niskoprądowych oraz wewnętrznych sieci
 • NaaS — kompleksowe usługi sieci firmowych jako abonament.
 • Chmura publiczna.

Jakub Jedynak z ITH zaznacza, że: celem firmy jest współpraca i wsparcie wewnętrznych zespołów IT klientów, a nie konkurencja z nimi. Elastyczność usług ITH umożliwia łatwe i szybkie dostosowanie parametrów oraz czasu trwania umowy, z wyborem między umowami długoterminowymi, na czas nieokreślony czy nawet w modelu pre-paid.

Z głównymi biurami w Warszawie i Krakowie, ITH działa na terenie całej Polski. Wśród długoterminowych planów firmy znajduje się otwarcie własnego Data Center w Małopolsce oraz debiut na giełdzie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ