Etykiety samoprzylepne o zmiennym kodzie, idealne rozwiązanie dla logistyki.

Etykiety samoprzylepne dla logistyki to tradycyjnie czyste etykiety do samodzielnego zadruku. W tym artykule pokazujemy, że etykiety spersonalizowane na etapie produkcji mogą być ciekawą alternatywą.

Etykiety ze zmienną numeracją- jak to się robi?

Produkcja etykiet ze zmienną numeracją polega na zadruku dużych ilości etykiet już na etapie ich produkcji. Dane o numeracji przygotowuje Klienta. Numeracja taka musi być zgodna z wymaganiami systemu zarządzani magazynem klasy WMS. Indywidulany zadruk odbywa się przy wykorzystaniu systemów przemysłowego druku etykiet ink-jet uv. Taki cyfrowy zadruk powstaje z bardzo dużą szybkością. Przykładowy czas druku miliona indywidulanych etykiet to tylko kilka godzin. Jakość zadruku jest bardzo wysoka. Nie można go ani zdrapać, ani zmazać. Taki sposób dostaw etykiet okazuje się świetną alternatywą w świecie logistyki wewnętrznej.

Etykiety ze zmienną numeracją jako element oznakowania zwrotów Klienta.

Etykiety samoprzylepne o indywidualnych numerach sprawdzają się szczególnie tam, gdzie mamy do czynienia z potrzebą oznaczenia zwrotów przesyłek Klienta. Tego typu sytuacja występuje w dużych centrach e-commerce, do których przybywa każdego dnia nawet tysiące zwróconych paczek. Każda zwrócona paczka musi być oznaczona indywidulanym numerem zwrotu. Etykiety nie mogą się powtarzać. Dla zaoszczędzenia czasu warto aby tego typu etykiety samoprzylepne były zadrukowane na etapie produkcji.

Etykiety ze zmienną numeracją jako etykiety lokalizacyjne do identyfikacji regałów w magazynie.

W przypadku nowoczesnych centrów dystrybucji równie ważne jak zastosowanie odpowiedniego oprogramowania klasy WMS, sprzętu do automatycznej identyfikacji (takiego jak drukarki etykiet samoprzylepnych, kolektory danych, czytniki kodów kreskowych), jest również właściwej oznakowanie regałów i innych stref magazynowych. Dla celów wsparcia działania oprogramowania do zarządzania magazynem konieczne jest oznakowanie każdego jego zakątka etykietą z indywidualnym adresem. Takie etykiety lokalizacyjne zawierają numer lokalizacji przedstawiony w postaci kodu kreskowego, czy kody dwuwymiarowego Datamatrix. Dzięki oznakowaniu magazynu znacznemu przyspieszeniu ulega praca magazynowa. Pobranie towaru z lokalizacji lub odłożenie do lokalizacji potwierdzane jest każdorazowo zeskanowaniem etykiety lokalizacyjnej.

Etykiety zmienne do znakowania dokumentów.

W przypadku dużych organizacji obieg dokumentów bywa często wspomagany przez zastosowanie kodów kreskowych. Etykiet samoprzylepne z kodami z doklejane do papierowych dokumentów i służą do ich błyskawicznej identyfikacji. Tego typu zabieg bardzo przyspiesza i ułatwia zarządzanie nawet ogromnymi ilościami pism.

HIT-Kody Kreskowe- Twoja drukarnia etykiet.

Poznańska drukarnia etykiet HIT-Kody Kreskowe dostarcza nie tylko etykiety zadrukowane cyfrowo i fleksograficznie, ale również wspiera swoich Klientów w procesach optymalizacji obiegu towarów, dokumentów w logistyce i w produkcji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ