wtorek, grudzień 6, 2022

Czy warto zainwestować w kampanie Google Ads?

0
kampanie google ads

Google Ads od wielu lat cieszy się popularnością. Kampanie Google Ads są często wybierane przez przedsiębiorców z powodu łatwej obsługi i korzystnego cennika. Czym właściwie jest reklama Google Ads? Jest to nic innego jak, wcześniej opłacone, reklamy wyświetlane w wyszukiwarce bądź na różnych stronach internetowych.

Czy warto zainwestować w reklamę Google Ads?

Kampania Google Ads umożliwia promowanie swojego produktu bądź usługi. Taka promocja zwiększy liczbę wizyt na naszej stronie internetowej oraz ilość zainteresowanych naszą ofertą klientów. Na początku tworzymy oraz ustalamy kwotę, jaką chcemy zainwestować w reklamę. Następnie nasza reklama pojawia się docelowym klientom. Działa to w następujący sposób. Reklama Google Ads pojawia się osobom, które np. w historii przeglądania mają rzeczy związane z naszą ofertą albo wpisały w wyszukiwarkę słowo kluczowe. Kiedy użytkownik klinie w reklamę my zyskujemy potencjalnego klienta a Google Ads otrzymuję pieniądze. Tak w skrócie wyglądają kampanie Google Ads, ale czy warto w nią zainwestować? Zazwyczaj tak! Taki ruch marketingowy z pewnością pomoże naszej firmie rozwinąć skrzydła bądź też podtrzymać dobre wyniki.

W Google Ads Ty decydujesz jak reklama ma wyglądać i ile chcesz na nią przeznaczyć oraz do jakich osób ma ona trafiać. Strona jest bardzo intuicyjna, więc nie musisz się martwić o to, że sobie nie poradzisz. Kiedy jednak stwierdzisz, że to dla ciebie za duży problem albo po prostu masz jakieś pytania, specjalista Google Ads z pewnością Ci pomoże.

Czy kampanie Google Ads wszystkim się opłacają?

Z reguły tak, ale istnieją przypadki, w których reklama nie przynosi zamierzonych skutków. Dzieje się tak m.in. kiedy nasza reklama jest słabej jakości i nie przykuwa uwagi potencjalnego klienta. Użytkownik nie kliknie w naszą reklamę, jeżeli ta jest nieprzyjemna dla oka i niczym się nie wyróżnia. Dlatego tak istotne jest zainwestowanie nie tylko w promocję, ale również w dobrą jakościowo reklamę.

Reklama Google Ads to świetny wybór, jeżeli chcemy zwiększyć obroty naszej firmy, ale trzeba podejść do niej z wiedzą i doświadczeniem. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zawsze możemy skontaktować się z supportem. Specjalista Google Ads pomoże nam oraz doradzi co zrobić, aby kampania przyniosła oczekiwane skutki. Rzeczą ważną podkreślenia jest fakt, że większość reklam jest typu CPC. Oznacza to, że płacimy tylko w momencie, kiedy użytkownik kliknie w naszą reklamę. Dzięki temu reklama Google Ads jest zazwyczaj opłacalna, a nawet w innym wypadku nie tracimy pieniędzy. Warto więc zainwestować w rozwój naszej działalności przy pomocy Google Ads.

Kiedy po raz ostatni pachniałaś nutką zen?

0
perfumy

Jak każda miłe polskie panie doskonale o tym wie obecnie na świecie czy też mówiąc bardziej dogłębnie na rynkach handlowych jest bardzo wiele różnego rodzaju zapachów perfum.

I niewykluczone że wiele z was już w niedalekiej przeszłości próbowało na sobie niejeden zapach. Ale czy i ty na przykład już kiedykolwiek pachniałaś takim który ma w sobie szeroko rozumianą nutkę zen? Czy i ty już wiesz gdzie te bardzo fajne perfumy a konkretnie perfumy kwiatowo-owocowe można kupić? Jeśli jeszcze nie to naszym zdaniem będzie w twoim przypadku bardzo dobrze jeżeli postąpisz zgodnie z nasza jak uważamy trafną sugestią i już teraz skierujesz swoje kroki do pewnego naprawdę znakomitego sklepu. Jeżeli jeszcze nie wiesz o którym konkretnie mówimy to link do jego strony internetowej masz podany poniżej. Nie czekaj zatem i nie wahaj się ani chwili dłużej lecz najlepiej już teraz właśnie tam zacznij swoje z pewnością jak najbardziej udane zakupy.

Czy warto pachnieć perfumami z nutką zen?

Być może i ty już domyśliłaś się że perfumy z nutką zen są naprawdę pod każdym względem jak najbardziej oryginalne. Zatem czy już jesteś skłonna je zakupić? Jeżeli tak to naszym zdaniem od razu po przeczytaniu tego tekstu powinnaś udać się na stronę internetową pewnego sklepu. Link do niej masz podany poniżej. Nie wahaj się ani chwili dłużej i nie czekaj lecz już teraz zacznij właśnie tam swoje z pewnością jak najbardziej trafione i udane zakupy. Takimi one bez wątpienia będą o czym sama niebawem się przekonasz. My już teraz jesteśmy tego pewni i to bez żadnych wątpliwości. Pachnij zatem dokładnie tak jak sobie wymarzyłaś. I z pewnością tak właśnie będzie w twoim przypadku zatem nie czekaj ani chwili dłużej lecz już teraz w tym znakomitym pod każdym względem miejscu zakup dla siebie nietuzinkowe zen perfumy. Możesz być pewną tego że tutaj twoje zakupy będą pod każdym względem jak najbardziej udane. My w to nie wątpimy i to już w tym momencie. A potem z pewnością powtórzysz je tutaj na pewno wielokrotnie.

Czym jest automatyzacja procesów?

0
robotic process automation

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszy się robotyzacja procesów biznesowych. Automatyzacja procesów biznesowych jest ważna w każdej firmie stawiającej na cyfrową transformację. Na realizowaniu powtarzalnych zadań pracownicy spędzają zazwyczaj bardzo dużo czasu. Chodzi tu przede wszystkim o rozsyłanie dokumentów do zatwierdzenia oraz wyszukiwanie plików i wprowadzanie danych do arkuszy kalkulacyjnych. Niektóre procesy biznesowe trwają nawet kilka dni, a w rzeczywistości mogą one zająć maksymalnie kilkadziesiąt minut.

Do automatyzacji procesów w całej organizacji wykorzystuje się Business Process Automation, czyli BPA. Do osiągnięcia określonych celów prowadzą działania definiowane jako procesy. Przykładowo chodzi tu o zatwierdzanie umów, zamawianie towarów oraz wdrażanie nowych pracowników. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że każdy proces może być poddany automatyzacji. Wdrażanie rozwiązań do automatyzacji procesów biznesowych jest przydatne w każdej firmie. Wielu zadań nie trzeba już realizować manualnie, ponieważ dostępne są rozbudowane oraz dopracowane rozwiązania do automatyzacji. Według badań nawet dwie godziny dziennie można oszczędzić dzięki automatyzacji. Dodatkowo zaoszczędzony czas pracownicy mogą przeznaczyć na realizację zadań, które są naprawdę przydatne dla firmy.

Robotyzacja procesów biznesowych

Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych specjalistów, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się pozytywną opinią. Wtedy można mieć pewność, że dana usługa zostanie zrealizowana w sposób profesjonalny. Jeżeli szukasz wsparcia dla firmy w transformacji cyfrowej to warto odwiedzić stronę soflab.pl (robotic process automation). Automatyzacja procesów biznesowych poprawia przede wszystkim produktywność.

Dla firmy, która planuje przeprowadzić transformację cyfrową automatyzacja jest najlepszym rozwiązaniem. Na początku można zautomatyzować kilka procesów, a później dodać następne optymalizacje. Już na etapie projektowania danego procesu automatyzacja wymaga przejrzystości, dzięki czemu zyskamy zdecydowanie większą transparentność. Wprowadzanie jakichkolwiek poprawek będzie możliwe po przeprowadzeniu dokładnej analizy. Jako zasób szkoleniowy dla firmy może służyć mapowanie procesów. Warto mieć na uwadze, że automatyzacja procesów pozwala uzyskać standaryzację. Będzie to miało bezpośrednie przełożenie na zadowolenie klientów. Jest kilka typów rozwiązań automatyzujących pracę. Wybór konkretnego rozwiązania jest uzależniony od wielkości przedsiębiorstwa oraz branży.

Sposoby na raportowanie i zarządzanie produkcją

0
Sposoby na raportowanie i zarządzanie produkcją

Celem nowoczesnego przedsiębiorstwa powinno być nie tylko sprzedanie określonej ilości dóbr i usług, ale też wdrożenie odpowiedniej strategii, dzięki której będzie można zoptymalizować koszty i zyski. Istnieje co najmniej kilka takich strategicznych wariantów prowadzenia przedsiębiorstwa.

Strategia Lean Management

Jest to najczęściej spotykana metoda zarządzania produkcją. Polega ona na maksymalnym zoptymalizowaniu procesu produkcji, by dostarczać klientowi tylko taki towar, który w 100 procentach jest mu potrzeby. Co ważne, procedura wytwarzania tegoż dobra winna być jak najbardziej uproszczona. Zgodnie z założeniem Lean Management konieczne ograniczenie kosztów do minimum i jednoczesne zoptymalizowanie łańcucha dostaw i technologii wytwarzania.

Strategia KanBan

To strategia, która nieprzypadkowo kojarzy się z językiem japońskim. Jej treść doskonale wpisuje się bowiem w przypisaną Japończykom wstrzemięźliwość i oszczędność. Celem tejże strategii jest maksymalne wyeliminowanie kosztów. które dla zwykłych przedsiębiorców są czymś naturalnym. Polityka zera braków, opóźnień, zapasów, kolejek, ale i maksymalnej efektywności w pracy z pewnością przyniesie zyski, ale wymaga ona również perfekcyjnego funkcjonowania całego otoczenia gospodarczego i to zwłaszcza pod kątem dostępności towarów.

Strategia Benchmarku

Polega ona na podpatrywaniu najlepszych w danej branży, by potem móc – tak jak oni – zyskać supremację w określonej specjalności. Naturalnie benchmarking nie musi oznaczać ślepego sugerowania się rozwiązaniami wprowadzonymi przez bardziej rozwiniętą konkurencję. To raczej zdolność do wdrożenia określonych rozwiązań z uwzględnieniem własnej sytuacji gospodarczej lub biznesowej.

Strategia zarządzania a raportowanie

Przyjęcie konkretnej strategii nie zależy wyłącznie od rodzaju prowadzonej działalności, ale też od sposobu prezentacji wszystkich istotnych danych dotyczących funkcjonowania przedsiębiorstwa. Raportowanie – bo o nim mowa – powinno być skoncentrowane na kilku zasadniczych obszarach, w tym:

– wiarygodności danych, które muszą być przedstawione w sposób subiektywny i rzetelny,

– przejrzystości danych, co wiąże się m.in. ze sposobem ich przedstawienia (infografiki, wykresy),

– możliwości przetwarzania danych pod kątem potrzeb,

– ocenie danych i ich wpływie na realne funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Podsumowując, przyjęta strategia w przedsiębiorstwie może być jedynie efektem prawidłowego przetwarzania raportów. To one są kluczowym zbiorem informacji, który decyduje o sposobie zarządzania firmą.

Co oznacza identyfikacja wizualna?

0
Co oznacza identyfikacja wizualna

Identyfikacja wizualna to cały szereg działań i elementów, które są na co dzień wykorzystywane w firmie, aby budować jej wizerunek. To on będzie ją odróżniał przedsiębiorstwo od innych, dostępnych na rynku firm. Co więcej, identyfikacja wizualna pozwala klientom zawsze mieć takie same, pozytywne odczucia względem przedsiębiorstwa.

Dlaczego identyfikacja wizualna jest ważna?

Jak możemy przeczytać na stronie https://studiokreacja.pl/oferta/identyfikacja-wizualna/, specjalizującej się w identyfikacji wizualnej, jest ona niezwykle ważna w celu wypracowania pozytywnego i spójnego obrazu firmy. Taki obraz w oczach klientów jest korzystny, ponieważ każdy element identyfikujący, który zobaczą, będzie wywoływał u nich przyjemne skojarzenia i przypominał, że mogą skorzystać z usług lub produktów znanej już sobie marki.

Warto także pamiętać, iż każdy z nas ocenia najpierw po wyglądzie: zarówno innych ludzi, jak i przedsiębiorstwa lub produkty. Dlatego też ważne jest, aby pierwsze wrażenie było pozytywne, podobnie jak pozytywne będą kolejne skojarzenia. Identyfikacja wizualna właśnie do tego służy.

A jaki jest jej efekt? Oczywiście konsekwentnie budowana identyfikacja wizualna zwiększa rozpoznawalność przedsiębiorstwa i daje mu przewagę nad konkurencją. Wpływa też bezpośrednio na zwiększenie obrotów firmy.

Kolorystyka firmowa

Jedną z ważnych cech identyfikacji wizualnej jest odpowiedni dobór firmowej kolorystyki. To nie sztuka wziąć pierwsze z brzegu kolory – to sztuka dobrać je tak, aby tworzyły spójną całość i oddawały charakter przedsiębiorstwa. Czym się w tym względzie kierować?

Niezwykle ważna jest psychologia kolorów, która narzuca nam podświadome skojarzenia z konkretnymi barwami. Zieleń to natura i ekologia, niebieski to zaufanie i odpowiedzialność, biel to czystość, a czerwień to miłość i energia, choć czasem też agresja. Również inne barwy posiadają swoje znaczenia. Dobierając je odpowiednio do branży i profilu firmy, możemy łatwo zasugerować już samą kolorystyką, czym zajmuje się przedsiębiorstwo. Na przykład firma produkująca ubranka dla dzieci może skorzystać z pastelowych róży i błękitów, które podświadomie kojarzą się nam właśnie z małymi chłopcami i dziewczynkami.

Logo

Kolejnym ważnym elementem rozpoznawczym firmy jest logo, które powinno być dopasowane do grupy odbiorców i do branży, w której działa przedsiębiorstwo. Logo to zarówno znak, jak i kolory, dlatego powinno być przemyślane i dobrze dopasowane do oczekiwań firmy, jak i przyszłych klientów.

Jego konsekwentne stosowanie (na konkretnym tle, na papierze firmowym, broszurkach czy po prostu nad wejściem) będzie pomocne w szybkim informowaniu klientów, z jaką firmą mają do czynienia. Stanie się też nieodłącznym elementem wszystkich materiałów cyfrowych (reklam czy strony internetowej).

Różnorodne materiały firmowe

Każda firma korzysta ze swoich materiałów, które trafiają następnie do klientów. Może to być firmowy papier czy długopis, segregator lub teczka, ale też większe elementy, które mają charakter wizualny. Nawet samochody firmowe, które widzą klienci, mają znaczenie. Dlatego każdy z tych drobnych (lub nie) elementów również powinien być zgodny z całą wizją firmy i z jej identyfikacją wizualną. Dzięki temu na pewno uda się zbudować jej spójny obraz i stworzyć przedsiębiorstwo, które będzie łatwe do zapamiętania dla klientów.

Dlaczego warto zautomatyzować email marketing?

0
Dlaczego warto zautomatyzować email marketing

Skuteczna kampania mailingowa to taka, która zaangażuje odbiorcę. Jednym z narzędzi, które znacznie podnosi efektywność kampanii, jest email marketing automation. To właśnie automatyzacja mailingu pozwala śledzić i reagować na zmieniające się potrzeby użytkowników. Dlaczego warto wykorzystać marketing automation w swoich działaniach marketingowych?

Automatyzacja w skrócie. Zoptymalizowany email marketing

Tworząc pojedyncze wiadomości i wysyłając je manualnie do potencjalnych klientów, tracimy mnóstwo czasu, a szanse na rozwój produktów i dotarcie do zainteresowanych użytkowników maleją. Automatyczny mailing to strategia, która pozwala zbudować profesjonalną i złożoną kampanię – wiadomości są przesyłane bez naszego udziału, w określonym czasie lub po spełnieniu określonych warunków np. zapisania się do newslettera czy rejestracji na stronie (tzw. triggered e-mail).

Proces automatyzacji wymaga odpowiedniego oprogramowania, które nie tylko wyśle email do listy odbiorców, ale umożliwi segmentację użytkowników i raportowanie. Tego typu programy posiadają szereg przydatnych funkcjonalności do personalizacji kampanii i monitorowania jej skuteczności.

Dlaczego warto? Co może dobry program do mailingu

Zautomatyzowane kampanie mailingowe to nie tylko oszczędność czasu, ale szereg korzyści dla firmy:

– personalizacja wiadomości, dopasowany i dynamiczny content, który odpowiada na preferencje użytkowników
– pomiar zaangażowania odbiorcy, budowanie lojalności i pozyskanie informacji o użytkownikach
– skuteczna segmentacja odbiorców, czyli dzielenie listy adresów na podstawie zainteresowań i cech wspólnych
– kampanie zbudowane na danych behawioralnych – zachowania i aktywności użytkowników w witrynie
– kody trackingowe umożliwiające śledzenie ruchu z mailingu na stronie

Co to oznacza w praktyce?

Email marketing automation pozwala na szereg działań mających na celu budowanie pozytywnych i osobistych relacji z klientami przez wiadomość powitalną czy newslettery, które mają spersonalizowany przekaz i wzywający do działania przycisk call to action. Dobry emailing przypomni o dokończeniu procesu zakupowego – klienci pozostawiający produkt w koszyku mogą otrzymać wiadomość przypominającą oraz ofertę akcesoriów komplementarnych, czyli działania z rodzaju tzw. cross-selling. Innym przykładem są wiadomości z zakresu up-selling: to propozycje poszerzenia zakupionych pakietów czy subskrypcji – z pomocą kodów trackingowych będziesz wiedzieć dokładnie, czego klient poszukuje.

Analiza rynku jednoznacznie wskazuje, że email marketing automation to narzędzie niezbędne do prowadzenia skutecznych i kompleksowych kampanii i warto z niego korzystać bez obaw. To nieoceniona pomoc, oszczędność czasu i źródło wiedzy o użytkownikach, których wszyscy chcemy pozyskać i zaangażować.

Wirtualna centrala telefoniczna – pomoc w jej organizacji

0
Wirtualna centrala telefoniczna

Wirtualna centrala, nazywana w skrócie VoIP, to niezwykle przydatne i komfortowe rozwiązanie. Systemy takie są stosowana w komunikacji rozmaitych firm z ich otoczeniem. Wykorzystanie technologii wirtualnej centrali pozwala zaoszczędzić na wydatkach za usługi telekomunikacyjne. Pozytywnie wpływa również na przebieg procesów komunikacji w danym miejscu. Poniżej przyglądamy się technologii VoIP oraz udzielamy porad związanych z jej wyborem. Poznasz najważniejsze możliwości, jakie oferuje wirtualna centrala telefoniczna oraz dowiesz się jakie korzyści może zaoferować w Twoim zakładzie pracy.

VoIP – wprowadzenie w temat

Systemy wirtualnej centrali to zintegrowane systemy informatyczne, które pozwalają na korzystanie z funkcji konwencjonalnych central telefonicznych. Największą różnicą pomiędzy wirtualną a zwykłą centralą telefoniczną jest fakt, że w przypadku tej pierwszej wszystkie połączenia realizowane są przez internet. Nie musisz dysponować żadną fizyczną centralną bazą urządzeń, lecz wystarczą zwykłe aparaty telefoniczne IP, które będą bez przerwy podłączone do sieci.

Z wirtualnej centrali możesz korzystać w różnych miejscach i budynkach należących do Twojej firmy. Zarówno w siedzibie głównej jak i dodatkowych lokalizacjach, działach, a nawet w chmurze. Pomimo tak dużego rozdrobnienia, cały system będzie funkcjonował jako zintegrowana całość, aktywnie i sprawnie przesyłając wszelkie nadchodzące połączenia do odpowiednich linii. 

Najważniejsze korzyści z wyboru VoIP 

VoIP jest o wiele prostsze w montażu oraz codziennym użytkowaniu, niż tradycyjne centrale telefoniczne. Prostsza jest także konfiguracja VoIP, zarówno na samym początku jego wprowadzania do firmy, jak i w trakcie korzystania z niego. Wielu przedsiębiorców docenia też fakt, że VoIP pozwala znacząco obniżyć wysokość rachunków za usługi telekomunikacyjne. Wynika to oczywiście z prostej przyczyny – wszelkie połączenia w ramach VoIP są przesyłane za pośrednictwem internetu. 

Dużym ułatwieniem jest także możliwość swobodnego konfigurowania różnych automatycznych działań podejmowanych przez system VoIP. Mowa między innymi o tworzeniu zapowiedzi słownych, które będą się automatycznie uruchamiać po odbiorze połączenia. Ponadto, VoIP pozwala prowadzić różne formy zapowiedzi – odmienne dla klientów zwykłych, odmienne dla klientów biznesowych, jeszcze inne dla współpracujących z Tobą przedsiębiorstw (kontrahentów). 

VoIP oferuje także możliwość wykonywania wielu połączeń w tym samym momencie, dedykowanych do różnych grup odbiorców. Masz możliwość wykonania zarówno „grupowego” połączenia ze swoimi klientami, jak i pracownikami. Ponadto, istnieje możliwość przechwytywania aktualnie trwających przychodzących połączeń. 

Na koniec warto podkreślić, że VoIP jest bardzo elastyczne i możliwe do skonfigurowania zgodnie z potrzebami Twojej firmy oraz charakterem jej działalności. Rozwiązania wysoce zindywidualizowane oferuje między innymi easycall.pl. Konfiguracja VoIP pozwala na układanie kolejności przychodzących połączeń, zapamiętywanie rozmów pomiędzy pracownikami a klientami, a nawet wykonywanie dodatkowych połączeń, pomimo wystąpienia awarii lub przeciążenia linii.

Profesjonalne maszyny masarskie – niezawodny sprzęt dla przemysłu spożywczego

0
Profesjonalne maszyny masarskie

Niezawodne maszyny są jednym z podstawowych elementów sprawnie działającego procesu produkcyjnego w każdym zakładzie przetwórstwa lub produkcji żywności. Aby spełnić wysokie wymagania, jakie stawia przed nami ta branża, należy postawić na sprzęt stosujący najnowsze technologicznie rozwiązania. Jeżeli jesteś właścicielem podobnego zakładu, zdajesz sobie sprawę, jak jakość maszyn wpływa na szybkość produkcji, komfort pracy i w efekcie klasę produktu końcowego. 

Masownice próżniowe – nowoczesne maszyny do wyrobów wędliniarskich

ERY Food Machinery to firma zajmująca się sprzedażą, kupnem oraz naprawą maszyn do przemysłu spożywczego i mięsnego od wielu lat. Posiadamy doświadczenie w dostarczaniu sprzętu zarówno do wielkich fabryk, jak i małych sklepów i lokali spożywczych w całej Europie. Zawsze staramy się, aby nasze usługi pomagały w podnoszeniu standardu zakładu dzięki specjalnie wyselekcjonowanym maszynom od czołowych producentów.

W naszym asortymencie posiadamy między innymi jeden z podstawowych elementów wyposażenia masarni oraz zakładów mięsnych, czyli masownice próżniowe. Służą one do szybkiego uplastyczniania mięsa i nadawania im pożądanej konsystencji. Urządzenia przeznaczone są do masowania różnego rodzaju mięsa tuszek, wędzonek i elementów drobiowych  w procesie wyrobów wędliniarskich muszą cechować się najwyższą wydajnością i odpornością na stałą eksploatację. W naszej ofercie znajdziesz maszyny stosujące najnowsze rozwiązania na niezwykłą precyzję i doskonałe efekty końcowe. Polecamy zapoznać się z dostępnymi masownicami próżniowymi na stronie https://eryfood.com/maszyny/masownice-prozniowe/.

Nadziewarki próżniowe

Obecne standardy sprawiają, że podczas całego procesu produkcyjnego wędlin musimy polegać na niezawodnych maszynach. Nie inaczej jest w przypadku kiełbas, gdzie precyzyjne i sprawne dozowania farszu do osłonek zapewnią nam nowoczesne nadziewarki próżniowe. Dostępne na naszej stronie urządzenia zapewniają bardzo wysoką wydajność pracy, co pozwala przyspieszyć produkcję. Są przy tym bardzo wygodne w obsłudze, przez co zapewnia wygodną i komfortową pracę. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem, w którym znajdziesz wiele innych maszyn przeznaczonych do różnego rodzaju zakładów zajmujących się produkcją i przetwórstwem mięsa i innych artykułów spożywczych. Oferujemy doskonałą jakość i obsługę na najwyższym poziomie. Jeżeli jesteś zainteresowany i masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami już dziś – ERY Food Machinery.

Domowa siłownia – to realne!

0
Domowa siłownia

Ostatnia sytuacja epidemiologiczna na świecie sprawiła, że uprawianie sportu stało się nie lada wyzwaniem. Restrykcje w poruszeniu się czy zamknięte siłownie oraz sale fitness sprawiły, że wiele osób nie mogło kontynuować swoich treningów, co przyczyniło się nie tylko do gorszego samopoczucia, ale też do spadku formy, nad którą pracowali przez całe lata. Jednak obostrzenia wcale nie muszą oznaczać, że teraz zostało Ci tylko spędzanie czasu na kanapie przed telewizorem. Tak naprawdę, w dalszym ciągu możesz uprawiać sport i pracować nad swoją formą. W jaki sposób? Oto kilka przykładów.

Domowa siłownia – czy warto?

Domowa siłownia to marzenie większości osób – w ostatnich miesiącach, wiele osób postanowiło je zrealizować oraz stworzyć w domu coś przypominającego profesjonalną siłownie. Wcale nie musisz posiadać ogromnego domu, aby zorganizować przestrzeń do ćwiczeń. Doskonały pomysłem jest wykorzystanie w tym celu strychu, a nawet piwnicy. Wystarczy odmalować ściany oraz zadbać o odpowiednią podłogę, aby cieszyć się domową siłownią. Rozwiązanie takie ma wiele zalet. Przede wszystkim, będziesz mógł zdecydować się na ćwiczenia niezależnie od czynników zewnętrznych – o każdej porze dnia i nocy. Tak naprawdę, sytuacja na świecie nie będzie miała dla Ciebie żadnego znaczenia, ponieważ wszystko, co najważniejsze znajdzie się w domowym zaciszu – pomoże Ci to zachować spokój ducha i pozytywne nastawienie. W dodatku zaoszczędzisz sporo czasu i pieniędzy – wizja długiego dojazdu do otwartej siłowni na drugim końcu miasta oraz płaceniu za wstęp dużych sum zniechęca wiele osób do podjęcia aktywności fizycznej. Posiadanie w domu siłowni daje Ci więc komfort psychiczny i niezależność. Nic dziwnego, że tak wiele osób zdecyduje się na to praktyczne rozwiązanie.

Domowa siłownia – jak zacząć?

Chciałbyś mieć w domu własną siłownię, ale nie wiesz, od czego zacząć? Na samym początku zadbaj o stworzenie dogodnego miejsca do treningu – duże znaczenie ma rodzaj podłoża. Płytki nie są dobrym pomysłem, ponieważ łatwo mogą ulec zniszczeniu. W dodatku podłoże powinno być wytrzymałe, odporne na uderzenia oraz antypoślizgowe – idealnym materiałem są podkłady z płyt korkowych. W domowej siłowni warto też zadbać o dobrą wentylację. Dobrym pomysłem są lustra na ścianach, co pozwala obserwować ciało podczas ćwiczeń i dokonywać ewentualnych korekt. Osoby, które mieszkają w domkach jednorodzinnych i dysponują ogrodem lub zieloną przestrzenią obok domu mogą wzbogacić swoją siłownie w dodatkowe elementy – takie jak trampolina czy rama treningowa trenażer rebounder.

Jak sprawdzić kto mnie obserwuje na fb?

0
Jak sprawdzić kto mnie obserwuje na fb

Czy używasz Facebooka osobiście lub zawodowo – lub mieszankę obu – to jest istotne, aby wiedzieć, kto może być odwiedzając swój profil poza bliskiej grupy przyjaciół. Ludzie mogą po cichu „śledzić” cię zamiast wysyłać prośbę o przyjaźń (jeśli profil jest publiczny, a nie prywatny), co oznacza, że twoje posty pojawią się w ich News Feed bez twojej wiedzy.

Innymi słowy, może być kilka osób, które widzą Twoje publiczne aktualizacje bardziej regularnie niż myślisz.

Jak zobaczyć, kto obserwuje Cię na Facebooku

  1. Przejdź do zakładki „Przyjaciele” i wybierz sekcję „Więcej”.
  2. Kliknij „Śledzenie.”
  3. Przewiń listę osób, które Cię śledzą.

Z tego miejsca, można wysłać prośbę o przyjaciela do każdego, kto idzie za tobą, chyba że wyłączyli tę opcję. Facebook pokazuje również żadnych wspólnych znajomych, które mogą mieć. W ten sposób możesz zobaczyć, jak możesz być połączony i dlaczego ta osoba mogła zacząć Cię śledzić.

Jak zobaczyć, kto śledzi Twoje strony na Facebooku

Oprócz tego, aby zobaczyć, kto śledzi swój osobisty profil, można również sprawdzić, kto „śledzi” swoje strony na Facebooku, rozróżnienie od ludzi, którzy „lubią” je. Użytkownicy Facebooka mogą zdecydować się na „śledzenie” strony bez polubienia jej. Kiedy zdecydują się na „lubię to”, to automatycznie włącza funkcję „śledzić”, jak również, chyba że użytkownik wyłączyć. Użytkownicy mogą również śledzić poszczególnych Facebook Shows na stronie. Na https://techpolska.pl/jak-sprawdzic-kto-mnie-obserwuje-na-fb/ przeczytasz dokładnie jak sprawdzi, kto śledzi Cię na FB.

Aby zobaczyć, kto jest po swojej stronie, upewnij się, że jesteś na „stronie” zakładka konta. Następnie, przewiń w dół, aż zobaczysz tę sekcję w prawym pasku bocznym.

Tutaj możesz zobaczyć liczbę polubień, które otrzymała Twoja strona, ale także liczbę śledzących. Te liczby mogą się różnić, ponieważ, jak wspomniano powyżej, użytkownicy mogą wybrać zarówno śledzić i lubić, lub tylko zrobić jedno lub drugie.

Musisz wykonać jeszcze kilka kroków, aby zobaczyć, kto dokładnie śledzi Twoją stronę:

  1. Przejdź do zakładki „Ustawienia” na swojej stronie.
    2. Kliknij „Ludzie i inne strony” na lewym pasku bocznym.
    3. Przełącz menu, aby wybrać „Ludzie, którzy śledzą tę stronę”.

Jak sprawdzić, kto Cię śledzi: użytkownik prywatny

Użytkownicy indywidualni bez Facebook Business Pages mają możliwość zezwolenia innym użytkownikom na śledzenie ich. Jest to częsta rzecz wśród blogerów i niektórych osób publicznych, które nie chcą tworzyć osobnej Strony. Oto jak możesz włączyć śledzenie dla swojego osobistego profilu.

Po pierwsze, upewnij się, że zezwoliłeś ludziom, którzy nie są na Twojej liście przyjaciół, aby Cię śledzili. Możesz to zrobić, klikając Ustawienia, Publiczne posty i zmieniając opcję Kto może mnie śledzić.
Pamiętaj, że będzie to widoczne tylko wtedy, gdy masz nie-przyjaciół, którzy Cię śledzą i jeśli publikujesz publiczne posty. Możesz to również zrobić dla innych profili, jeśli użytkownik włączył tę funkcję.