Serwery dedykowane mają najwyższą moc obliczeniową i nieograniczony transfer. Jest to najdroższa usługa skierowana głównie do dużych portali i serwisów aukcyjnych. Hosting VPS to wirtualna część fizycznego serwera. Hosting współdzielony jest najtańszy i nie wymaga wiedzy informatycznej. Usługa ma jednak niewielkie możliwości i brak elastyczności zasobów.

Serwery dedykowane – praktyczne rozwiązanie dla dużych firm

Serwer dedykowany jest fizycznym komputerem pełniącym rolę platformy do zakładania stron WWW, poczty e-mail, telewizji czy radia internetowego. Sprzęt znajduje się w serwerowni firmy hostingowej. Użytkownik korzystający z tej usługi ma do dyspozycji dysk twardy o pojemności do 4000 GB, procesor o częstotliwości 4x 3,5 GHz, pamięć RAM do 64 GB. Do zarządzania tym sprzętem niezbędna jest wiedza informatyczna. Serwer dedykowany jest najmniej awaryjną opcją na rynku. Dobre firmy hostingowe oferują ponadto: 2 adresy IP, nieograniczony transfer, 100 GB miejsca na zrobienie kopii bezpieczeństwa, SLA (czas bezawaryjnego działania systemu) o wartości 99,9% oraz wsparcie techniczne 24 godziny na dobę. Usługa jest skierowana do dużych działalności, które potrzebują obszernego miejsca, wysokich parametrów oraz pełnej niezależności. Z serwerów dedykowanych najczęściej korzystają serwisy aukcyjne, portale społecznościowe oraz strony z wysoką liczbą użytkowników.

Hosting VPS – wirtualne wydzielenie części serwera

Hosting VPS to część fizycznego serwera, która jest dedykowana konkretnemu użytkownikowi. Pozostałe zasoby komputera są skierowane do niezależnych klientów. Na jednym serwerze mieści się od 10 do 20 kont. Użytkownik może sam zająć się personalizacją usługi (Managed VPS) lub zlecić to firmie hostingowej (Root VPS). Na hostingu VPS internauta może instalować system operacyjny niezbędne aplikacje oraz magazynować pliki multimedialne. Jest to dobra usługa dla rozwijających się firm, ponieważ w miarę rozwoju działalności można zwiększać pojemność dysku i parametrów. Oferta jest tańsza od serwera dedykowanego, więc korzystają z niej blogerzy, sklepy internetowe i osoby chcące zaistnieć w sieci.

Hosting współdzielony – usługa dla małych i średnich firm

Hosting współdzielony jest najtańszą wersją serwera. Nie musisz mieć też wiedzy informatycznej aby swobodnie prowadzić witrynę. W tej ofercie użytkownik musi dopasować się do pozostałych klientów. Internauta korzystający z hostingów współdzielonych ma najmniejszą pojemność dysku i niski transfer. Wszyscy klienci mają do dyspozycji te same możliwości obliczeniowe, których nie da się zwiększyć w miarę rozwoju firmy. Z hostingu współdzielonego najczęściej korzystają strony o prywatnym zastosowaniu, małe sklepy internetowe oraz witryny wizytówkowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ