poniedziałek, Grudzień 16, 2019

Pozycjonowanie najlepsze dla działań biznesowych

0
Pozycjonowanie najlepsze dla działań biznesowych

Wszystko to reklama. Wszystko związane z pokazaniem siebie, swojej oferty i odmienności tego, co mamy do zaoferowania to właśnie promocja.
W internecie odmiennie niż w realu zapanowały reguły, które w tych kwestiach ustalają przeglądarki. One są pośrednikiem między odbiorcą a dostawca. Dostawcą czegokolwiek. Rzeczy, usług lub po prostu informacji. Nie jest to ważne tak naprawdę. Wszystko rozbija się o przeglądarki i widoczność na listach wyszukiwania.

Jak zatem prezentować treści pozycjonujące dla ecommerce. Pozycjonowanie to kluczowy wyraz w tym zestawieniu. Bez tych działań nic nie ma sensu. Można mieć najlepsze treści i ciągnąc się w ogonie, na nie wiadomo której stronie na liście wyszukiwania dowolnej wyszukiwarki.

Pozycjonowanie dla ecommerce różni się niewieloma szczegółami od podstawowego znaczenia tego słowa i zakresu prac zawartych w przygotowaniach do osiągnięcia szczytu list wyszukiwania.

Zwykle przed rozpoczęciem prac wykonuje się audyt. A na samym początku sprawdza startowe pozycje na wybrane i najważniejsze z racji przynależności branżowej, słowa i frazy kluczowe. Jeśli ktoś ma wątpliwości, że tak właśnie trzeba zacząć. Powinien znaleźć dowolny poradnik traktujący o pozycjonowaniu. Znaleźć i porównać swoje wiadomości ze znalezionymi wcześniej. Ze swej strony możemy polecić blog przedsiebiorcawsieci.pl.

Wróćmy jednak do rozważań na starcie. Kiedy już mamy określoną branżową listę fraz kluczowych dotyczących badanej strony www, czeka nas żmudna praca wyłuskiwania poszczególnych pozycji z list wyszukiwania. Wyniki tego badania posłużą do późniejszych porównać. Kiedy już prace będą w toku, będzie się, do czego odnieść.

Kiedy pierwsze badanie już za nami, można zrobić kolejny krok. I rozpocząć prace nad szablonem strony www. Trzeba zbadać trzy rzeczy. Po pierwsze, to jak widać stronę w różnych przeglądarkach. Tak więc na warsztat pójdą pliki zawierające CSS. One odpowiedzialne są za wyświetlanie elementów opisanych w kodzie HTML. Sam kod też będzie badany w drugim etapie prac. Zbadania wymagają także pliki współpracujące z pozostałymi rodzajami dokumentów. Są to zazwyczaj napisane w którymś z języków skryptowych pliki dynamiczne odpowiadające za interakcję.

Wiele uwagi trzeba poświęcić szablonowi HTML. Walidacja i te sprawy to ważna rzecz. Zacząć pracę trzeba od głowy. Głową dla szablonu strony jest sekcja nagłówkowa. Tam znajduje się kilka z pozoru nieistotne elementy. Kilka tagów, które odpowiadają za niezwykle istotne elementy, choć nie do końca związane z wyświetlaniem samej strony.

Jak poprawnie wystawić fakturę VAT z marżą

0
Jak poprawnie wystawić fakturę VAT z marżą

Faktura VAT marża jest jedną ze szczególnych form rozliczania podatku VAT. Stanowi ona pewne odstępstwo od ogólnych zasad opodatkowania VAT, a także rozliczania takiego podatku. Najogólniej mówiąc, na podstawie faktury VAT marża sprzedawca płaci jedynie podatek od naliczonej przez siebie marży, a nie od całej kwoty. Ten typ faktury przedsiębiorca może wystawić tylko w niektórych przypadkach. Jak to prawidłowo zrobić?

Kto może wystawiać faktury VAT marża?

Faktury VAT marża wystawia się tylko w określonych sytuacjach. Dokładnie określa je Ustawa o podatku od towarów i usług. Mówi ona, że wystawiać mogą je firmy, które świadczą usługi:

 • Turystyczne,
 • Dostawy dzieł sztuki, dostawy towarów używanych,
 • Dostawy przedmiotów kolekcjonerskich i antyków.

Zgodnie z prawem podmioty działające w wyżej wymienionych obszarach mają prawo wybrać, czy stosują faktury VAT marża, czy też będą rozliczać się za pomocą standardowych faktur VAT. Wybierając rodzaj dokumentu rozliczeniowego, przedsiębiorcy muszą pamiętać o wadach i zaletach każdego z nich.

Jak wystawiać faktury VAT marża?

Każda faktura z marżą powinna zawierać zestaw niezbędnych informacji. Te określone są przez prawo. Elementy, które obowiązkowo muszą znaleźć się na dokumencie to:

 • imiona i nazwiska lub nazwy sprzedawcy i nabywcy oraz ich adresy,
 • numer NIP sprzedawcy i nabywcy,
 • data dokonania sprzedaży, a także datę wystawienia i kolejny numer faktury,
 • nazwa towaru lub usługi, jednostki miary i ilość sprzedanych towarów lub rodzaj wykonanych usług,
 • ogólna kwota należności (kwota ta powinna być określona cyframi i słownie),
 • odpowiednie oznaczenie faktury.

Istotne jest również prawidłowe oznaczenie faktury z marżą. W praktyce oznacza to, że dokument powinien zawierać adnotacje dotycząca rodzaju transakcji. Przyjęte w księgowości oznaczenia wyglądają następująco:

 • Dla sprzedaży usług turystycznych – „procedura marży dla biur podróży”,
 • Dla dostawy towarów używanych – “procedura marży – towary używane”,
 • Dla dostawy dzieł sztuki – “procedura marży – dzieła sztuki”,
 • Dla dostawy przedmiotów kolekcjonerskich i antyków – “procedura marży – przedmioty kolekcjonerskie i antyki”.

Łatwe wystawianie faktury VAT z marżą w systemie księgowym wfirma.pl możliwe jest dla każdego przedsiębiorcy. Korzystając z pomocy systemu na się pewność, że żadnego z koniecznych elementów nie zabraknie, a dokument będzie wystawiony poprawnie.

Faktura VAT a faktura VAT marża

Faktura z marżą od tej tradycyjnej różni się tym, że nie może zawierać niektórych elementów. Do takich należą: cena jednostkowa netto towaru/usług, wartość sprzedaży netto, stawka podatku VAT, kwota podatku VAT liczna od sumy sprzedaży netto, wartość towaru lub usługi brutto.

Jak obliczyć marże?

Kwota marży jest różnicą między ceną sprzedaży a ceną nabycia. Wykonując to działanie, otrzymuje się kwotę marży brutto, czyli marżę netto z podatkiem VAT. Aby dowiedzieć się, jakiej wysokości podatek VAT będzie trzeba zapłacić do Urzędu Skarbowego, trzeba obliczyć różnicę pomiędzy marżą brutto a netto. Ręcznych obliczeń można uniknąć, korzystając z programów księgowych online, które robią to automatycznie. Ustalanie wysokości marży nie jest konieczne do samego wystawiania dokumentu księgowego, wysokości tej kwoty nie umieszcza się na fakturze. Obliczenia te trzeba jednak wykonać, w procesie rozrachunków z Urzędem Skarbowym, których żaden przedsiębiorca nie uniknie.

Czym jest system SCADA?

0
Czym jest system SCADA?

System informatyczny SCADA jest wykorzystywany przede wszystkim w momencie przebiegu procesów technologicznych. Jest używany przez wiele firm, jakie za jego pomocą mogą uzyskać potrzebne wizualizacje, kontrolować przebieg procesu produkcyjnego oraz technologicznego.

Radcy prawni

0
Radcy prawni

Zawód prawnika nie należy do tych najbardziej łatwych i przyjemnych zawodów. Co prawda między innymi zawód radcy prawnego czy adwokata jest bardzo dobrze opłacany na tle innych zawodów, ale analogicznie tak samo dużo pracy muszą włożyć po pierwsze w swoją edukację, a potem do końca życia muszą się uczyć.

Notariusz – sprawa publiczna z indywidualnym podejściem

0
Notariusz - sprawa publiczna z indywidualnym podejściemNotariusz - sprawa publiczna z indywidualnym podejściem

Notariusz to bardzo ważna funkcja społeczna, po której pomoc często zwracają się klienci indywidualni, którzy chcą sformalizować sprawy prawne lub poświadczyć wiarygodność dokumentów. Jest to stanowisko powołane przez Ministerstwo Sprawiedliwości i wymaga odpowiedniego wykształcenia, oraz poparcia go egzaminami aplikacyjnymi. W jakich sytuacjach ludzie korzystają z usług notariusza?

Czy znasz technologię OLED?

0
Czy znasz technologię OLED?

Wiele mówi się o monitorach OLED, ale nie każdy wie tak naprawdę, czym jest w ogóle ta technologia i dlaczego ciszy się taką popularnością. Zaczynają one coraz bardziej wypierać dobrze znane wyświetlacze LCD i LED. Wszystko to za sprawą wyświetlania ostrzejszego i jaśniejszego obrazu oraz przystępnej ceny i energooszczędności.

Oprogramowanie dla firm

0
Oprogramowanie dla firm

Wchodzimy obecnie w renesans ery informacji. Praktycznie każdy element naszego życia w nowoczesnym społeczeństwie, jest powiązany z połączeniem do internetu. Właśnie z tego względu, coraz większe starania są podejmowane w kierunku rozwoju wydajności i prędkości przesyłania informacji. Zwiększanie natężenia promieniowania w mieście i przechodzenie kolejno z sieci 3G przez LTE do 5G jest obrazem właśnie tego typu tendencji.

Ważnym jednakowoż jest to, że jako społeczeństwo powinniśmy bacznie obserwować rozwój technologii i badać to, czy ślepy postęp (tak jak w rozwijaniu nowych technologii radiowych wspomnianych w poprzedniej części zdania), nie wpływa destrukcyjnie na nasze zdrowie i środowisko. Jakby nie było, tendencje globalne przepowiadają wizję świata w pełni zinformatyzowanego z płynnym przesyłaniem wiadomości wszelkiej maści w czasie rzeczywistym. Aby w pełni sprawnie zrealizować tego rodzaju koncepcje, należy wpierw w odpowiedni sposób zaplanować realizację systemów zarządzania baz danych, planowanie zasobów przedsiębiorstw oraz konstrukcję jednostek, które są w stanie realizować skomplikowane operacje planistyczne wraz z ich optymalizacją pod konkretne procesy. Dzięki temu, wymiana informacji, zarządzanie zasobami oraz tworzenie baz danych staje się o wiele bardziej proste i pozwala na automatyzacje wielu procesów.

Aby dowiedzieć się więcej w tym temacie oraz poznać jednego z reprezentantów rynku tej technologii, warto wpisać w wyszukiwarce internetowej frazy takie jak: oprogramowanie dla firm od eqsystem.pl, system aps, system erp i w rezultacie dowiedzieć się więcej w temacie, na własną rękę. W tym miejscu artykułu, można zadać sobie następujące pytanie: czy warto korzystać z usług firm, które zajmują się tego rodzaju dziedzinami? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż jest to sprawa o dużej złożoności i silnie zależy od danej jednostki, przedsiębiorstwa oraz relacji, którą chcą między sobą zawiązać.

Miejmy jednak przez cały czas na względzie to, że wszelkiego rodzaju outsourcing jakichkolwiek zadań, prowadzi do automatyzacji poszczególnych systemów w firmie, co doprowadzone do apogeum, daje nam w pełni pasywne źródło dochodu, co jest swojego rodzaju marzeniem każdego przedsiębiorcy – brak wkładu pracy własnej i zysk w czasie realnym. Zastanówmy się zatem, jaka jest nasza wizja rozwoju firmy i czy to właśni nasze przedsiębiorstwo nie potrzebuje przypadkiem takich usług, bo korzyści, które z tego płyną są niemałe i z całą pewnością nie można ich bagatelizować.

Zarządzaj wyświetlanymi treściami z jednego miejsca

0
Zarządzaj wyświetlanymi treściami z jednego miejsca

Systemy reklamowe działające w oparciu o monitory są używane na całym świecie. Monitory reklamowe zainstalowane są w galeriach handlowych, przy witrynach sklepowych, przy skrzyżowaniach, a nawet na fasadach budynków, co jest dobrze widoczne np. w Stanach Zjednoczonych.

Ekrany reklamowe w oczach laika to zwykłe telewizory. Jednak tak naprawdę są to specjalnie zaprojektowane do tego celu urządzenia. Mogą one działać nawet całą dobę i przeciwieństwie do telewizorów, treści na nich wyświetlane będą widoczne nawet w mocnym słońcu. Nie bez powodu cena tych urządzeń jest także wyższa. W jaki jednak sposób firma posiadająca takie monitory w różnych częściach kraju, albo świata zarządza treściami na nich wyświetlanymi i synchronizuje je w czasie? Jest za to odpowiedzialne oprogramowanie digital signage. Monitory reklamowe nie posiadają tunera telewizyjnego, są podpięte do internetu za pośrednictwem którego przesyłane są na nie odpowiednie treści.

Zarządzanie online siecią ekranów digital signage jest to zadanie wymagające specjalistycznego oprogramowania. Treści muszą być zsynchronizowane w czasie, tak aby na każdym monitorze w danym momencie pojawiło się to samo. Szukając sprzętu służącego do wyświetlania treści właśnie w ten sposób należy wybrać sprawdzonego dostawcę. Oprogramowanie musi być proste w obsłudze, musi być niezawodne i stabilne. Dlatego po dobrej jakości software można udać się na stronę internetową.

Firmy oferują bardzo dobrej jakości sprzęt oraz oprogramowanie digital signage. Wybierając proponowane przez nich rozwiązania masz pewność, że tworzone przez Ciebie promocje trafią do klientów. Zapewniają oni pomoc oraz wsparcie techniczne w zakresie budowy sieci digital signage, prowadzą także szkolenia. Jeżeli więc jesteś przedsiębiorcą poszukującym sprawnego systemu zarządzania wyświetlaniem treści, to bardzo dobrze trafiłeś. Specjaliści pomogą Twoim reklamom dotrzeć do jak największej rzeszy potencjalnych klientów.

5 zalet płatności online

0
5 zalet płatności online

Płatności online posiadają wiele zalet – przestawiamy najważniejsze z nich.

Sposób na oszczędność czasu w firmie

0
Sposób na oszczędność czasu w firmie

W dzisiejszym świecie biznesu czas staje się towarem deficytowym. Prowadzenie własnej firmy, czy to małej czy całkiem dużej wymaga nierzadko poświęcenia się przedsiębiorcy i pracy w bardzo dużym wymiarze godzin. Na szczęście istnieje pewien sposób dzięki któremu można sobie pomóc w tak ważnej dla działania przedsiębiorstwa dziedzinie jak IT. To outsourcing.

Czym jest outsourcing IT?

Najprościej mówiąc jest to przeniesienie na firmę zewnętrzną obowiązków związanych z szeroko pojętą obsługą sieci czy też systemów komputerowych. Dla wielu firm zakres outsourcingu IT nie kończy się jedynie na prostych czynnościach takich jak instalacja nowych komputerów czy ich serwis. Często jest to również pełna obsługa serwerów, baz danych sklepów internetowych, zarządzanie jakością obsługi Klienta internetowego, aktualizacje oprogramowania czy wprowadzanie do systemów modyfikacji wymaganych przez prawo. Ważną kwestią jest również to, że firmy świadczące usługi outsourcingu IT potrafią w sposób pewny i bezpieczny uchronić dane przedsiębiorcy i jego Klientów przed niepowołanym dostępem osób trzecich. W ramach umowy możliwe jest też wykonywanie cyklicznych kopii zapasowych, co w przypadku bardzo poważnej awarii lub utraty sprzętu IT np. w wyniku pożaru ma niebagatelny wpływ na późniejsze działanie firmy (dane kontrahentów, dostawców itp.)

Jak więc widać korzyści outsourcingu IT są ogromne i niezwykle istotne z punktu widzenia nawet małych przedsiębiorstw w których sieci komputerowe nie są specjalnie rozbudowane. Do powyższych można zaliczyć również fakt, że ta forma wsparcia przekłada się bezpośrednio na oszczędności w firmie, chociażby w postaci braku konieczności zatrudnienia na etat informatyka, a to już wymierna kwestia finansowa szczególnie dla mikro i małych przedsiębiorstw. Należy podkreślić że outsourcig jako usługę można zaliczyć w poczet kosztów uzyskania przychodu, a wybór ofert outsourcingu IT na rynku jest dosyć duży, tak więc każdy prowadzący biznes znajdzie na nim coś dla siebie na dogodnych warunkach.